Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Mistrovství světa ve fotbale 2022: Katarští organizátoři nesouhlasí s dánským protestním dresem

Ostatní - Mistrovství světa ve fotbale 2022: Katarští organizátoři nesouhlasí s dánským protestním dresem

Mistrovství světa ve fotbale 2022: Katarští organizátoři nesouhlasí s dánským protestním dresem © dezeen.com - REprezentační dres Dánska pro MS v Kataru 2022

0

Líbilo se

04.10. - Organizátoři letošního světového šampionátu v Kataru, kteří jsou opakovaně vystavování různým formám protestů a kritik stran bezpečnosti pracovníků a jejich lidských práv, se vymezili proti dánským dresům, na kterých je logo vyobrazeno téměř průhledné, protože sponzoři nechtějí být s akcí spojováni.

Nejvyšší výbor organizace katarského Mistrovství světa se domnívá, že závazek chránit zdraví a bezpečnost více než třiceti tisíc pracovníků, je zlehčován. Katarská organizační struktura si stojí za tím, že své zaměstance chrání dle veškerých standardů.

Ostrá odpověď ze strany organizátorů se objevila v médiích bezprostředně poté, co společnost Hummel, tradiční partner dánského reprezentačního týmu, odhalil nové dresy pro nadcházející MS v Kataru.

Značka uvedla, že transparentní loga mají do světa vyslat dvojí poselství: vzdát hold úspěchu Dánska na evropském šampionátu v roce 1992 a zároveň protestovat proti Kataru a poškozování lidských práv. „Z tohoto důvodu jsme na nových dresech Dánska pro Mistrovství světa ve fotbale 2022 zzmírnili všechny detaily, včetně našeho loga a ikonických šipek - charakteristických pruhů ve tvaru písmene V. Nechceme se zviditelňovat během turnaje, který stál životy tisíců lidí,“ uvedla společnost Hummel při představování dresů.

Mluvčí katarského organizačního výboru na to reagoval prohlášením, že od doby, kdy Katar získal právo pořádat Mistrovství světa ve fotbale usilovně spolupracuje s katarskou vládou, aby zajistila, že turnaj zanechá trvalý sociální odkaz, a že její závazek k tomuto odkazu přispěje k významným reformám pracovního systému, k přijetí zákonů, které chrání práva pracovníků a zajišťují zlepšení jejich životních podmínek.

Organizační výbor dále uvedl, že díky spolupráci s pracovní skupinou Uefa, platformami pod vedením Fifa a dalšími nezávislými skupinami byl veden důkladný a transparentní dialog, který vedl k lepšímu pochopení dosaženého pokroku, výzev, kterým výbor čelí a odkazu, ve kterém bude pokračovat i po Mistrovství světa.

Vyvracíme proto tvrzení Hummelu, že tento turnaj stál životy tisíců lidí. Dále z celého srdce odmítáme jakékoli zlehčování našeho skutečného závazku chránit zdraví a bezpečnost pracovníků, kteří staveli stadiony MS v Kataru a další projekty turnaje. Stejný závazek se nyní vztahuje na 150 000 pracovníků v různých turnajových službách a 40 000 pracovníků v pohostinství. Pokrok v otázkách lidskoprávních je stejně jako u všech zemí světa cestou bez cíle a Katar je odhodlán tuto cestu absolvovat. Naléhavěě proto žádáme, dánskou fotbalovou federaci, aby o našem snažení a závazcích informovala své partnery ve společnosti Hummel,“ dodal mluvčí organizačního výboru.

Andrea Suttnerová / marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

i cesta může být cíl, trotle

ovmartin23
balmain - 05.10. Odpovědět

ok

balmain
Nejnovější články