Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Rozhodčí jsou na sezónu připraveni, zahraniční pomoc nebude nutná, tvrdí Příhoda

Ostatní - Rozhodčí jsou na sezónu připraveni, zahraniční pomoc nebude nutná, tvrdí Příhoda

Rozhodčí jsou na sezónu připraveni, zahraniční pomoc nebude nutná, tvrdí Příhoda © facr.fotbal.cz - Rozhodčí absolvují fyzické testy

2

Líbilo se

29.07. - Rozhodčí absolvovali před začátkem nového ročníku FORTUNA:LIGY třídenní seminář a jsou tak plně připraveni na nový ročník soutěže. Předseda Komise rozhodčích Radek Příhoda věří, že se letošní ročník obejde bez pomoci zahraničních arbitrů a hrubých chyb bude minimum.

„Vždycky před ligou máme třídenní seminář, je to pro hlavní rozhodčí, asistenty, VAR, teorie a fyzička. Celkové proškolení všech. K dispozici máme 28 hlavních rozhodčích, ideál by byl 31, ale chceme jít do kvality a ne do kvantity, takže budeme postupně vybírat.“

Dostatek rozhodčích znamená i to, že se v nové sezóně nechystá nasazení rozhodčích ze zahraničí. „Loni to byl požadavek klubů, letos dostanou důvěru pouze naši rozhodčí. A věřím, že náborová kampaň Chci pískat nám bude také přivádět stále nové zájemce,“ připomněl Příhoda, že Okresní fotbalové svazy stále hledají nové talenty, kteří by se časem mohli probojovat třeba až do nejvyšších soutěží.

Komise rozhodčích je v úzkém kontaktu i s jednotlivými kluby, které během přestávky navštívila a řešila s nimi různé situace na videu, tak aby i samotní hráči byli obeznámeni o detailních pravidlech a věděli, jaký trend budou rozhodčí zastávat.

V neposlední řadě proběhl seminář i pro média, protože i novináři a komentátoři potřebují vědět, co jsou karetní fauly, kdy se jedná o offsidovou situaci a kdy může VAR vstoupit do utkání.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články