Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Miroslav Klose se stal novým trenérem SCR Altach

Ostatní - Miroslav Klose se stal novým trenérem SCR Altach

Miroslav Klose se stal novým trenérem SCR Altach © goal.com - Klose bude debutovat na pozici trenéra

0

Líbilo se

27.06. - Bývalý špičkový německý útočník, jenž zahájil svou manažerskou činnosti coby asistent u německé reprezentace a v Bayernu Mnichov, se poprvé od ukončení profesionální kariéry postaví na lavičku v roli hlavního trenéra. Důvěru dostal od rakouského klubu SCR Altach.

Miroslav Klose svou bohatou fotbalovou kariéru odstartoval v FC Homburk, ale jeho hvězda začala stoupat až s přestupem do Kaiserslauternu, odkud se přes Werder Brémy stěhoval do Bayernu Mnichov. V každém z uvedených týmů strávil tři až čtyři sezóny, než zakotvil v italském Laziu.

V Římě odehrál posleních pět let své kariéry, kterou zakončil v roce 2016 s pozoruhodnou bilancí 529 utkání a 212 branek. Ihned po ukončení aktivní kariéry se začal věnovat trénování, které zahájil v pozici asistenta Joachima Löwa u německého reprezentačního týmu. V letech 2018-2020 vedl mládežnický tým Bayernu Mnichova a po roce 2020 působil jeden rok coby asistent hlavního trenéra Hanskiho Flicka u uA tým.

Miroslav Klose se stal nejlepším střelcem historie Mistrovství světa a je jedním z nejdůležitějších útočníků, kteří kdy nastupovali v německé reprezentaci. Na MS 2014 dokázal Miroslav Klose šestnáctkrát skórovat a stal se nejlepším střelcem soutěže.

Bývalý špičkový útočník nicméně před rokem oznámil, že od týmu odchází kvůli zdravotním problémům. Prozradil, že trpí trombózou, která mu způsobuje závěžné problémy s udržením rovnováhy. Lékaři mu předepsali téměř úplný klid, proto Klose musel trénování pověsit dočasně na hřebík. V září 2021 nicméně bývalý reprezetnační útočník oznámil, že se mu podařilo nemoc porazit a může se opět věnovat své práci. „Nemohu se dočkat, až zde (SCR Altach) začnu pracovat. Od samého začátku rozhovorů jsem měl pocit, že jsem na správném místě,“ dodal ke svému angažmá na lavičce Miroslav Klose.

Andrea Suttnerová / sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články