Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Jihoamerické kvarteto států chce v roce 2030 hostit mistrovství světa ve fotbale

Ostatní - Jihoamerické kvarteto států chce v roce 2030 hostit mistrovství světa ve fotbale

Jihoamerické kvarteto států chce v roce 2030 hostit mistrovství světa ve fotbale © sport.de - Prezident Conmebol Dominguez doufá v mistrovství světa 2030

1

Líbilo se

17.06. - Jihoamerické národy Argentina, Chile, Paraguay a Uruguay opět vstoupily do hry jako společní hostitelé mistrovství světa v roce 2030. Nebylo by to poprvé, kdy tři z těchto národů pořádali mistrovství světa. V roce 1930 se MS uskutečnilo v Uruguay, kdy pořádající země se stala šampionem. Pro náš národ velmi úspěšné mistrovství světa v Chile v roce 1962 vyhrála Brazílie a na druhém místě skončila reprezentace ČSSR. Argentina vítězně pořádala MS v roce 1978.

„K 100. výročí by se mistrovství světa mělo vrátit na původní místo," řekl prezident CONMEBOL (Jihoamerická fotbalová federace) Alejandro Dominguez po setkání pěti federací v paraguayském hlavním městě Asunciónu.

Během koronavirové pandemie usnul odpovídající tlak Uruguaye, která hostila premiéru mistrovství světa v roce 1930. Kulatý stůl v hlavním městě Montevideu zahájí svou činnost v následujících týdnech. Jihoamerická rozvojová banka CAF prý již přislíbila pomoc s financováním stavby a rekonstrukce stadionu.

Španělsko a Portugalsko již oznámily společnou nabídku na 24. ročník finále mistrovství světa. Totéž platí pro balkánskou čtveřici s Bulharskem, Řeckem, Rumunskem a Srbskem. Prezident FIFA Gianni Infantino nedávno oznámil, že turnaj se bude konat ve dvou kontinentálních asociacích s Izraelem a arabskými zeměmi jako hostiteli.

Kamil Zalabák / sport.de, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články