Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Skandál v norské lize: Brankář si zmenšoval branku

Ostatní - Skandál v norské lize: Brankář si zmenšoval branku

Skandál v norské lize: Brankář si zmenšoval branku © twitter.com - Islandský brankář Viking FK

0

Líbilo se

02.06. - VIDEO Norská první liga řeší těžko uvěřitelný skandál. Islandský brankář Patrik Gunnarsson, působící v týmu Viking FK, byl na kameře přistižen, jak si zmenšuje v domácím utkání branku. Otázkou zůstává, jak dlouho mu takové počínání procházelo?

Islandský brankář Patrik Gunnarsson, který je znám fanouškům ostrovního fotbalu díky svému angažmá v Brentfordu, se opět dostal do novinových titulků. Letos už po několikáté. Tentokrát ale jeho chování zdaleka překonalo rámec norské fotbalové ligy a proběhlo tiskem po celé Evropě.

Gólman týmu viking FK byl natočen na video před zahájením domácího utkání a ze záznamu je jasně vidět, že si mladý jednadvacetiletý brankář posouvá brankové tyče a zvýhodňuje tak svůh tým. Podle odborníků totiž šíře branky tímto způsobem mohla být zmenšena až o 20 centimetrů.

Z videa je patrné, že islandský fotbalista čeká na chvíli, kdy rozhodčí dokončí kontrolu branky a pak postupně přizvedne jednu i druhou tyč a kopačkou si je posune směrem dovnitř. Zveřejněné záběry vyvolali mezi fanoušky norského fotbalu velké pozdvižení, neboť se diskutuje o tom, zda to opravdu bylo cílené jednání a nakolik mohlo napomoci domácímu týmu.

Patrik Gunnarsson ovšem celou situaci okomentoval tak, že se nejednalo o nic jiného než o obyčejný předzápasový rituál. „Je to jen něco, co mi pomáhá před utkáním, nic víc v tom nehledejte. Prostě si jen kopnu kopačkou do tyče.“ Obrázek si můžete udělat sami, o tom, že je islandský brankář kontroverzní, se ale ví.

Už v listopadu se brankář dostal do novin, když se v 95. minutě utkání nechal vyloučit. Jeho tým proti Kristiansundu prohrával o dvě branky, po velkolepém obratu ale otočil skóre na konečných 2-3. Poslední minuty před závěrečným hvizdem byly ovšem velmi hektické a jeden ze závěrečných náporů domácích vyústil ve strkanici mezi obráncem Brekalem a brankářem Gunnarssonem, spoluhráčů z týmu Viking.

Oba si patrně slovně vyříkávali předešlou situaci, načež Brekalo brankáře dvakrát strčil do hrudi a Gunnarsson se teatrálně skácel k zemi a držel se při tom v obličeji jakoby dostal pěstí. Rozhodčí vášně ukončil červenou kartou pro obránce Brekala, ale v podstatě vůbec nikdo nepochopil, o co Gunnarssonovi šlo, když simuloval napadení vlastním spoluhráčem.

Andrea Suttnerová / givemesport.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

co to je? do jde i u nás takhle hýbat s tyčema?

ovmartin23

Takhle nejde hýbat s tyčema ani u nás na umělce, takže pochybuju

Tomguncz1

taky se mi to zdá divné. kdyby to šlo všude, tak to dělá každý brankář

ovmartin23
Nejnovější články