Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Jak se daří nejdražším zimním přestupům?

Ostatní - Jak se daří nejdražším zimním přestupům?

Jak se daří nejdražším zimním přestupům? © robetnews.com - Dušan Vlahovič v dresu bianconeri

0

Líbilo se

20.04. - Dušan Vlahovič v Juventusu, Ferran Torres v Barceloně a Luis Diaz v Liverpoolu. Podařilo se nejdražším zimním posilám zapadnout ve svých nových klubech nebo zatím stagnují?

V posledním přestupovém období v Evropě proteklo kasami klubů 90% veškerého objemu ve výši 1 miliardy eur. Zimní přestupové období je pro většinu klubů po celém světě klíčové, přestože je méně rušné a sledované než to letní. Některé týmy hledají hráče, které by je posílily do závěrečného boje o titul, jiné doufají, že najdou hráče, kteří by dokázali nakopnout tým a vyvést z obtížné situace.

Letos v lednu kluby za přestupy utratily 1 miliardu eur, což je téměř stejná částka jako před počátkem pandemie. Na Evropu a její největší ligy připadlo 90% celkové sumy, přičemž zdaleka nejvíce utratila Premier League (386 milionů eur), s velkým odstupem za ní následovaly Serie A (99 milionů eur) a La Liga (97 milionů eur). Tato trojice také zmonopolizovala zimní trh v lednu 2022, na kterém uskutečnila nejvíce transakcí. Jak se daří největším lednovým posilám dnes?

Dušan Vlahovič (Juventus, 82 milionů eur)

Dvaadvacetiletý srbský útočník přišel do Turína s nálepkou velké hvězdy a Fiorentina za jednoho z nejpilnějších střelců v Evropě inkasovala téměř 82 milionů eur. Dušan Vlahovič ve Viole nastřílel 49 branek během 108 utkání, z toho 21 gólů padlov předchozí sezóně.

Srbský reprezentant přišel do Turína 28.ledna v době, kdy se Juventus nacházel na pátém místě. V dresu bianconeri debutoval ve 24. kole a stačilo mu pouhých třináct bodů, aby se zapsal mezi střelce. Z deseti následujících ligových kol Juve získalo 21 z 30 možných bodů, přičemž Vlahovič se čtyřikrát zapsal mezi střelce. Neúspěšné tažení v Lize Mistrů ukončilo překvapení letošní sezóny Villarreal, který sice Vlahovič potrestal jedním z nejrychlejších gólů historie, ale nic nesvedl ani on v odvetě, která skončila krutou prohrou 0:3.

V součtu všech soutěží Dušan Vlahovič odehrál čtrnáct utkání, nastřílel sedm branek, na další dvě přihrál.

Ferran Torres (Barcelona, 55 milionů eur)

Stejný ročník jako Dušan Vlahovič je také druhá nejdražší lednová posila, Ferran Torres, který přišel do Barcelony na výslovnou žádost Xaviho Hernandeze. Za útočníka, který během 43 utkání v Manchesteru nastřílel 16 branek, zaplatil katalánský klub City 55 milionů eur.

Debut v Barceloně proběhl v semifinále španělského Superpoháru proti Madridu (2:3), na první branku si ale fanoušci museli počkat až do dalšího utkání, pohárové bitvy proti Athletic Club. Jedním z problémů Barcelony v první fázi sezóny bylo střílení gólů, do Torresova debutu Barca nastřílela 32 branek a nacházela se na 6. místě tabulky. Po deseti ligových utkáních má Torres na svém kontě čtyři branky a tři asistence a Barcelona vybojovala 28 bodů ze 30 možných.

Svěřenci Xaviho jsou nyní druzí v tabulce a s 60 brankami jsou druhým nejlépe skórujícím týmem. V součtu všech soutěží pak Ferran Torres nastřílel sedm branek a na pět nahrál. Pro tým se stal velice přínosnou součástí zejména pro svůj pohyb na hřišti a vytváření volného prostoru pro spoluhráče.

Luis Diaz (Liverpool, 45 milionů eur)

Pětadvacetiletý kolumbijský útočník se v Portu stal zjevením. Jeho čísla, 41 branek a 19 přihrávek ve 125 utkáních, a zejména velice dobré výkony na poslední Copa America přitáhly pozornost Liverpoolu, který neváhal Poru vyplatit požadovaných 45 miliionů eur

Luis Diaz na Anfield Road zapadl do představ Jurgena Kloopa, který hledal vhodné posily s ohledem na omlazení týmu. Statisticky zatím nijak nevyniká - 4 branky a 2 asistence v 17 utkáních, ale německý trenér je z výkonů kolumbijského útočníka. Luis Diaz debutoval ve 4. kola Premier League při výhře nad Leicestrem v době, kdy byl Liverpool druhý v tabulce šest bodů za prvním City. O deset zápasů později jsou Kloopovi svěřenci na prvním místě se 76. body.

Andrea Suttnerová / sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

dobré chyby:
- stačilo mu pouhých třináct bodů, aby se zapsal mezi střelce,
-.......2 asistence v 17 utkáních, ale německý trenér je z výkonů kolumbijského útočníka.

nadšený?

ovmartin23
Nejnovější články