Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Zopakuje Slavia Praha úspěch dosažený před dvaceti šesti lety?

Ostatní - Zopakuje Slavia Praha úspěch dosažený před dvaceti šesti lety?

Zopakuje Slavia Praha úspěch dosažený před dvaceti šesti lety? © slavia.cz - Jindřich Trpišovský před zápasem s Feyenoordem Rotterdam

2

Líbilo se

12.04. - Je to již 26 let, kdy Slavia Praha nahlédla do semifinále evropského poháru. V památném čtvrtfinálovém utkání Poháru UEFA v Římě střídající Jiří Vávra snížil v prodloužení na 3:1 a protože na zmrzlém Strahově zvítězila Slavia nad AS Řím 2:0, tak díky gólu dosaženého na hřišti soupeře, mohl se pražský tým těšit na semifinálový los.

Kromě Pražanů byli v osudí FC Barcelona, Bayern Mnichov a Girondins Bordeaux. K nelibosti trenérského tandemu František Cipro a Josef Pešice, ale také hráčů a slavistických fanoušků přiřkl los Slavii francouzský celek. Girondins Bordeaux mělo v sestavě několik pozdějších světových hvězd, z nichž nejznámější byl Zinédine Zidane. Bixente Lizarazu, Christophe Dugarry či Zinédine Zidane se později stali mistři světa. V kádru červenobílých kromě jiných zářili Jan Suchopárek, Radek Bejbl, Karel Poborský a Vladimír Šmicer. Slavia oba zápasy prohrála shodně 1:0 a byla se soutěže vyřazena. Zejména odvetný zápas v Bordeaux byl pro sešívané velmi náročný, neboť z důvodů karetní i zdravotních chybělo trenérům několik opor.

Trenér František Cipro sledoval zápas z tribuny, protože mu byl uložen dvouzápasový disciplinární trest od UEFA. Pamětníci si určitě pamatují, jak si Cipro s Pešicem přihráli míč patičkou, místo toho, aby neprodleně podali míč ke vhazování autu, což nelibě nesl bulharský rozhodčí, který tento úsměvný incident uvedl v zápise o utkání. Finále Poháru UEFA vyhrál Bayern Mnichov, který dvakrát porazil G. Bordeaux 2:0 a 3:1.

František Cipro bude slavit ve středu 75 let. Jistě by si přál, aby slavisté mu dali dárek k narozeninám postupem do semifinále Evropské konferenční ligy. Nadějný výsledek 3:3 z Rotterdamu šíří optimismus, ale Jindřich Trpišovský ví dobře, že jen plná koncentrovanost na hru, bojovnost a přesné plnění herních pokynů vede k úspěchu. Nic neponechal na náhodě, plně si uvědomil, jak blízko je Slavia postupu a nechal v zápase s Pardubicemi odpočívat několik opor, aby ušetřily síly, respektive doléčily menší či větší zdravotní neduhy.

Ve Slavii opět září uzdravené opory jako David Hovorka a Lukáš Provod. Právě druhý zmiňovaný se dvěma góly podílel na vítězství Slavie nad Pardubicemi 4:0. Bohužel tyto hráče k nelibosti trenéra i fanoušků nelze nominovat do sestavy pro evropské pohárové zápasy.

Odvetný zápas Konferenční ligy mezi Slavii Praha a Feyenoordem Rotterdam se hraje 14. dubna od 21 hodin a přejme si, aby vyprodaný Eden v čele s Tribunou Sever dohnal slavistické hráče ke kýženému postupu.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články