Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Hromadná panika, několik mrtvých po zápase Afrického poháru národů

Ostatní - Hromadná panika, několik mrtvých po zápase Afrického poháru národů

Hromadná panika, několik mrtvých po zápase Afrického poháru národů © sport.de - na mistrovství Afriky bylo ušlapáno několik fanoušků

2

Líbilo se

25.01. - Smrt nejméně osmi lidí v tlačenici zastínila postup pořádajícího Kamerunu do čtvrtfinále Afrického poháru národů. Informovala o tom tisková agentura AFP s odvoláním na předběžnou zprávu kamerunského ministerstva zdravotnictví.

Podle agentury AP zemřelo asi 6 lidí, může být i více a nejméně 50 lidí bylo zraněno. Stalo se v hlavním městě Kamerunu Yaounde.

Panika prý začala před jižním vchodem stadionu Olembe před osmifinále hostitelů proti Komorám (2:1). Kvůli opatření proti šíření pandemie Covid-19 byla kapacita stadionu snížena z 60 000 na 48 000 návštěvníků.

Ministerstvo uvedlo, že oběti byly odvezeny sanitkami okamžitě, ale hustý provoz zpomalil dopravu. Africká kontinentální asociace CAF uvedla, že situaci vyšetřuje a snaží se získat další podrobnosti o tom, co se děje.

Kamerun měl hostit Africký pohár národů v roce 2019, ale událost byla v krátké době přesunuta do Egypta. CAF to odůvodnil zpožděním výstavby stadionů a infrastrukturních projektů a bezpečnostními nedostatky.

Kamil Zalabák / sport.de, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články