Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Louis van Gaal se potřetí vrací na lavičku Nizozemska

Ostatní - Louis van Gaal se potřetí vrací na lavičku Nizozemska

Louis van Gaal se potřetí vrací na lavičku Nizozemska © zimbio.com - Louis van Gaal byl včera spokojen

0

Líbilo se

14.07. - Louis van Gaal se podle posledních zpráv stane novým trenérem nizozemské reprezentace, s tamním svazem se zkušený kouč měl dohodnout na dvouleté smlouvě. U týmu po nezdaru na evropském šampionátu skončil Frank de Boer.

Před několika lety již sice ukončil kariéru, ale momentálně se mu rysuje třetí angažmá při nizozemské reprezentaci.

Za necelý měsíc oslavuje sedmdesátku, ale vedení Nizozemského královského fotbalového svazu (KNVB) potřebuje po okamžitém propuštění Franka de Boera po neúspěchu na ME rychle vyřešit trenérskou otázku.

A přáním číslo jedna je charismatický Van Gaal, který už reprezentační tým Oranjes vedl v letech 2000 - 2002, resp. v letech 2012 - 2014 a na mistrovství světa v Brazílii s ním vybojoval bronzové medaile.

„Věčný idealista van Gaal snil o titulu mistra světa s Oranjes, ale má i svůj souboj požadavků. Svazoví sportovní ředitelé Nico-Jan Hoogma a Eric Gudde již vycestovali za Van Gaalom do jeho portugalského bydliště, aby s ním vyjednali podmínky smlouvy. Zatím se nedohodli, pouze se shodli na tom, že je kandidát číslo 1,“ informoval nizozemský deník Algemeen Dagblad na své internetové stránce.

Van Gaal během trenérské a funkcionářské kariéry působil vícekrát v Ajaxu Amsterdam i Barceloně, trénoval i Bayern Mnichov a Manchester United. Nedávno vydal knihu o vrcholech i pádech své trenérské kariéry. Obsahuje i kapitolu MS 2014 a zisk bronzu.

„Všichni nám říkali, čeho jsme dosáhli, ale já si myslím, že dodnes jsme měli na zisk titul mistra světa. Stále to ve mně přetrvává jako nesplněný cíl.”

Gabriela Průšová / espn.in

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články