Zpět na » Ostatní » Česká cesta evropským šampionátem skončila ve čtvrtfinále, mezi nejlepší čtyři postoupilo Dánsko

Ostatní - Česká cesta evropským šampionátem skončila ve čtvrtfinále, mezi nejlepší čtyři postoupilo Dánsko

Česká cesta evropským šampionátem skončila ve čtvrtfinále, mezi nejlepší čtyři postoupilo Dánsko © reuters.com - Dánsko porazilo Česko 2:1 a postoupilo do semifinále

1

04.07. - REVIEW Češi mezi nejlepší čtyři celky EURO nepostoupili. Nad jejich síly byli Dánové, kteří v prvním poločase získali dvoubrankové vedení, načež v úvodu druhé půle snížil Patrik Schick, vyrovnat už se ale českým fotbalistům nepodařilo.

Česko - Dánsko 1:2

Branky: 49. Schick - 5. Delaney, 42. Dolberg

Česko: Vaclík - Coufal, Kalas, O. Čelůstka (65. Brabec), Bořil - Holeš (46. Jankto), Souček (C) - Masopust (46. Krmenčík), Barák, Ševčík (80. Darida) - Schick (79. Vydra).

Dánsko: Schmeichel - Christensen (81. J. Andersen), Kjaer (C), Vestergaard - Stryger Larsen (71. Wass), P.-E. Höjbjerg, Delaney (81. M. Jensen), Maehle - Braithwaite, Dolberg (59. Y. Poulsen), Damsgaard (60. Nörgaard).

Průběh čtvrtfinálového utkání výrazně ovlivnila chyba rozhodčích z úvodu střetnutí, kdy pomezní chybně nařídil rohový kop ve prospěch Dánů, po němž v 5. minutě skóroval Thomas Delaney chytrou hlavičkou o zem.

Za Čechy poprvé zahrozil jejich nejlepší střelec Patrik Schick, jenž si z pravé strany hodil míč kolem Maehleho do lepší střelecké pozice, ale pokus levačkou zblokoval jiný z obránců.

Další příležitosti měli Dánové. Z brejku po neúspěšném českém rohovém kopu byl blízko navýšení skóre Damsgaard. Obhodil Vaclíka, avšak pomalu letící balón zastavil před brankovou čárou Coufal. Vzápětí po centru z pravé strany mohl přidat svůj druhý gól Delaney, jenže míč netrefil dobře.

Na konci úvodního dějství už se Dánové navýšení náskoku dočkali. Na skvělý Maehleho centr šajtlí si naběhl Kasper Dolberg, jehož neuhlídal Bořil, dánský útočník nastavil pravačku a kulatý nesmysl usměrnil nechytatelný do pravého horního růžku.

Na úkor Česka postoupilo do semifinále Dánsko (zdroj: skysports.com)

Gól naděje přišel krátce po příchodu ze šaten. Centr Coufala trefil z první Patrik Schick a Kasper Schmeichel natahoval pravou ruku za dobře umístěnou střelou marně.

Bylo zřejmé, že s blížícím se koncem základní hrací doby Čechům docházejí síly, zatímco Dánové kontrolovali hru a využívali každou volnou chvíli ke zdržení času. Definitivní razítko na vítězství mohli dát Poulsen či Maehle, ovšem Vaclík vytáhl perfektní zákroky a udržel Česko ve hře.

Úplně poslední akce utkání přinesla ještě jednu českou střelu, kterou vyprodukoval Antonín Barák. Z voleje netrefil balón vůbec zle, bohužel jej poslal o kousek vedle levé tyče.

Dánsko porazilo Čechy 2:1 a postoupilo do semifinále, v němž se utká s Anglií. Češi skončili před branami osmifinále, každopádně na turnaji zanechali dobrou stopu a dali fanouškům důvod těšit se na další velké turnaje, kam se snad podaří kvalifikovat.