Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » EURO 2021: Jaká je nominace hráčů České reprezentace a máme šanci na postup ze skupiny?

Ostatní - EURO 2021: Jaká je nominace hráčů České reprezentace a máme šanci na postup ze skupiny?

EURO 2021: Jaká je nominace hráčů České reprezentace a máme šanci na postup ze skupiny? © facr.fotbal.cz - Česká reprezentace při oslavách po vstřelené brance

2

Líbilo se

06.06. - VIDEO Fotbalový svátek roku se kvapem blíží a trenér Jaroslav Šilhavý už zveřejnil jména, která budou naši zemi na EURU 2021 reprezentovat. Brankář Slavie Praha Ondřej Kolář se překvapivě Mistrovství Evropy neúčastní stejně tak jako Bořek Dočkal. Oproti tomu jedno překvapení hlavní kouč provedl, když povolal libereckého Jakuba Peška.

Šilhavý nominoval tři brankáře, osm obránců, devět záložníků a pět útočníků. Ve výběru není žádný úplný nováček. Překvapivě se dostalo na záložníka Jakuba Peška z Liberce, jenž dosud odehrál za národní celek jediný zápas. Mezi pěticí útočníků figuruje i osmnáctiletý sparťanský talent Adam Hložek, který je nejmladším členem výběru. Na pozici třetího brankáře dostal přednost olomoucký Aleš Mandous před Tomášem Koubkem z Augsburgu.

Reprezentační nováček Pešek řekl: „Dozvěděl jsem se to od novinářů na tiskovce, takže to bylo překvapení, ale jsem strašně šťasten, že tam jsem. Byl to vždycky můj sen a společně s rodinou jsme sledovali tento turnaj. Je to něco obrovského, být tam a reprezentovat tam naši zemi.“

Na kompletní nominaci se můžete podívat v následujícím videu:

My se ale zaměřme na Adama Hložka, který takticky před pár dny podepsal se Spartou novou smlouvu a letošní šampionát bude pro něho extrémně důležitý.

Jeho hodnota je zhruba půl miliardy korun a kdyby se mu podařilo předvést nadprůměrné výkony, které by obohatil nějakým vstřeleným gólem, tak by se Evropě ukázal v celé své kráse a Sparta by si mohla říci klidně o víc. Ale nepředbíhejme.

Další, kdo se určitě vyplatí sledovat je ex - slávista Tomáš Souček, protože pokud i on zazáří, tak by z West Hamu mohl zamířit ještě výše.

Česká reprezentace odehraje na šampionátu tři zápasy v základní skupině. První utkání proti Skotsku se uskuteční příští pondělí (14.6). Ve středu (16.6.) bude následovat Chorvatsko a o čtyři dny později nás čeká poslední utkání základní skupiny proti Anglii.

Vzhledem k tomu, že v přípravném utkání proti Itálii jsme prohráli 0:4, tak lze soudit že k žádným velkým favoritům nepatříme a postup ze skupiny bude úspěch.

Jedno z nejdůležitějších utkání bude hned to první proti Skotsku. Tento zápas musíme zvládnout za tři body a tím se udržet v dobré psychické pohodě, protože pokud bychom selhali, tak urvat tři body proti Chorvatsku, které na MS 2018 vybojovalo druhou příčku, bude nadlidský úkol.

Poslední zápas proti Anglii taky nebude nic lehkého, ale my pevně věříme, že trenér Jaroslav Šilhavý a všichni reprezentanti ukážou, že patříme k evropské fotbalové špičce a na šampionátu si neuděláme žádnou ostudu. Postup ze skupiny lze považovat jako těžký, ale zároveň reálný cíl.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jaké máme šance na EURO ? Asi jako naši hokejisti .... Smajlík 11

pavelprvni
Reklama
Reklama
Nejnovější články