Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » EURO 2020: Známe seznam hlavních rozhodčích, Češi i další známá jména na šampionátu chybí

Ostatní - EURO 2020: Známe seznam hlavních rozhodčích, Češi i další známá jména na šampionátu chybí

EURO 2020: Známe seznam hlavních rozhodčích, Češi i další známá jména na šampionátu chybí © skysports.com - Damir Skomina

2

Líbilo se

31.05. - Unikátní seznam hlavní arbitrů měl vyjít už na konci března, ale vzhledem k nabitému programu všech soutěží a nestálé pandemické situaci vyšel až nyní. Pojďme se společně podívat jaká kritéria musí rozhodčí splnit, aby si mohli zapískat na jednom z nejprestižnějších turnajů a jak vypadá finální seznam několika šťastlivců.

Předseda výboru rozhodčích UEFA Roberto Rosetti, který působil na MS 2010 prozradil, jak se rozhodčí vybírali a jaký bude jejich hlavní cíl. Konktrétně řekl:

„Podíváme se na výkony našich rozhodčích první kategorie z minulých zápasů a také jejich zkušenosti se samozřejmě budou považovat za kritérium pro naše volby, ale budeme každého pečlivě sledovat i v následujících zápasech, než přijmeme naše konečné rozhodnutí. "

„V případě masové konfrontace mezi hráči na hřišti, rozhodčí podniknou rázná opatření. Sudí budou také důslední v posuzování přestupků v případech držení, strkání a fyzického kontaktu v pokutovém území, zejména při přímých kopech a rozích.“

Možné kandidáty UEFA pečlivě vybírala a sudí museli splnit několik podmínek. Mezi tu nejzákladnější patří znalost cizích jazyků (minimálně angličtina). Také rozhodčí musí mít zkušenosti z nejvyšší domácí soutěže v pozici video asistenta.

Tím nejzákladnějším atributem ale je, aby rozhodčí měl zkušenosti z různých evropských soutěží, tudíž byl na listině UEFA a jak v domácích, tak evropských zápasech měl minimální chybovost a celkově dobrou pověst.

Důležitou roli hraje i pouhé štěstí, protože počet hlavních rozhodčích je omezen na 18 a z jednoho státu nemohou být víc než dva rozhodcovské týmy. Poprvé v historii soutěže budou video asistenti ve službě pro každou hru.

Seznam hlavních rozhodčích pro EURO 2020 je následující: Felix Brych (Německo), Cüneyt Çakır (Turecko), Carlos Del Cerro Grande (Španělsko), Andreas Ekberg (Švédsko), Orel Grinfeeld (Izrael), Ovidiu Alin Hategan (Rumunsko), Sergei Karasev (RUS), Istvan Kovacs (Rumunsko), Bjorn Kuipers (Nizozemsko), Danny Makkelie (Nizozemsko), Antonio Miguel Mateu Lahoz (Španělsko), Michael Oliver (Anglie), Daniele Orsato (Itálie), Artur Manuel Ribeiro Soares Dias (Portugalsko), Daniel Siebert (Německo), Anthony Taylor (Anglie), Clément Turpin (Francie), Slavko Vincic (Slovinsko).

Pokud jste si českého zastoupení nevšimli, tak seznam znovu pročítat nemusíte. Na EURU 2020 nebude žádný rozhodčí české národnosti a když se podíváme jaké aféry kolují českým fotbalem, tak se není čemu divit.

Ovšem na turnaji chybí i další známá jména. Nebyl delegování např. Damir Skomina ze Slovinska, který se do paměti českých fanoušků vžil svým necitlivým rozhodnutím, když v kvalifikaci do Ligy mistrů, nechal v zápase Midtjylland : Slavia Praha opakovat pokutový kop za to, že Kolář vyběhl o pár centimetrů přes brankovou čáru.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz, mirror.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 01.06. Odpovědět

celý EURO je lež protože ho dávají na ČT Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 13

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články