Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Manchester City oficiálně odstupuje ze Superligy. Následovat mají další v čele s Chelsea

Ostatní - Manchester City oficiálně odstupuje ze Superligy. Následovat mají další v čele s Chelsea

Manchester City oficiálně odstupuje ze Superligy. Následovat mají další v čele s Chelsea © skysports.com, fotbalportal.cz - Chelsea opouští Superligu

2

Líbilo se

20.04. - AKTUALIZOVÁNO Uskupení bohatých klubů, které si vytvořilo vlastní Superligu dostalo už po dvou dnech od oznámení obrovskou trhlinu. Kritika se stupňuje ze všech stran. Proti se vyjadřují experti, hráči i trenéři. Teď je to mnohem větší zpráva. Manchester City už oficálně vystupuje ze Superligy. Bude následovat Chelsea i další.

Manchester City jako první oficiálně vyhlásil odchod z nově vznikající Superligy. Prohlášení vyšlo na klubovém webu. Klub už oficiálně přijal postupy pro to, aby ze skupiny klubů Superligy vystoupil. Podle dostupných informací právě City a Chelsea podepsaly smlouvu se Superligou až jako poslední. Teď se bude řešit to, jak bude možné od těchto kontraktů odstoupit.

Podle zpráv z anglických médií se vedení Chelsea připravuje na to, aby také co nejrychleji odstoupila z nově vznikající soutěže, která má dát dohromady celkově 20 týmů. Mezi 12 „zakládajících“ členů patří TOP 6 z Premier League - Manchester City, Manchester United, Arsenal, Chelsea, Liverpool a Tottenham. K tomu Atlético Madrid, Real Madrid a Barcelona ze Španělska a Inter Milán, AC Milán a Juventus z Itálie.

Jenomže v celém fotbalovém i v tom mimofotbalovém světě se ihned po pondělním prohlášení o vzniku Superligy rozpoutal naprostý uragán nevole. Od vedení UEFA až po fanoušky jednotlivých klubů.

wsfsdf(zdroj: skysports.com)

Londýnská Chelsea už také dělá vše pro to, aby ze Superligy co nejrychleji vycouvala. Před stadionem Stamford Bridge se před dnešním zápasem proti Brightonu shromáždilo asi 1 000 fanoušků, aby proti vstupu do Superligy protestovalo. Celou věc musel vysvětlovat Petr Čech. Chelsea změnila názor i kvůli drtivé negativní celosvětové reakci.

Blues cítili, že jim hrozí, že zastíní veškerou dobrou práci, kterou v celé své komunitě odvedli během pandemie. Také jejich boj proti rasismu a antisemitismu.

I britský premiér Boris Johnson slíbil, že „zmaří“ veškeré plány na tuto soutěž a přirovnal ji ke kartelu. Zbývajících 14 klubů z Premier League, které by nebyly do Superligy zapojeny, návrh odmítlo. UEFA pohrozila možnými vysokými sankcemi vůči „povstalcům“.

Kaveh Solhekol ze Sky Sports prohlásil:

„Hrozila zcela negativní reakce na plány ESL. Hrozilo to, že vše zastíní dobrou práci, kterou klub dělá. Chelsea se minulý týden rozhodla připojit k ESL. Tohoto rozhodnutí lituje a přijímá, že to byla chyba. Cítili, že musí naskočit na vlak, protože ten vlak opouštěl stanici. Ukázalo se, že ten vlak jede do nikam.“

Budou následovat další kluby? Vypadá to, že ano.

Údajně se chystá ke stejnému kroku i Liverpool, Atlético Madrid, dokonce i Barcelona. Vypadá to tedy na dominový efekt. Soumrak Superligy se blíží.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, bbc.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Respekt Chelsea a City

Wazzidiot

Žádná super liga nebude. A i kdyby tu soutěž nakonec rozjeli,tak jí dkouho hrát ty týmy nebudou

Newton_Heath

To im teda dlho nevydržalo. Myslel som, že budú hrať formu týždeň-dva, kým sa im to rozsype...

Princ z Paríža
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články