Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Nenasytnost a zoufalství: Superliga pod palbou kritiky, fanoušci žádají o zrušení

Ostatní - Nenasytnost a zoufalství: Superliga pod palbou kritiky, fanoušci žádají o zrušení

Nenasytnost a zoufalství: Superliga pod palbou kritiky, fanoušci žádají o zrušení © skysports.com -

1

Líbilo se

19.04. - Plán dvanácti z největších evropských fotbalových klubů na vytvoření Evropské superligy (ESL), která má konkurovat soutěžím Evropské fotbalové unie (UEFA), spustil ohromnou lavinu negativních reakcí. Fanoušci šesti anglických fotbalových klubů, zakládajících členů nové Superligy, se již ostře vyhradili vůči novému projektu.

Jako zástupci fanoušků jsme zděšeni a zcela se stavíme proti tomuto rozhodnutí. Majitelé Liverpoolu z Fenway Sports Group při jejich neúnavném a chamtivém nahánění peněz ignorovali fanoušky. Fotbal je náš, ne jejich. Náš fotbalový klub je náš, ne jejich," uvedli představitelé fanouškovské skupiny Liverpoolu Spirit of Shankly.

Dnes jsme jako příznivci Chelsea a fotbalu na celém světě zažili největší zradu," uvedli na sociálních sítích fanoušci Chelsea.

Dohoda klubu připojit se je smrtí Arsenalu jako sportovní instituce," napsal na sociální síť tábor Gunners.

Fanoušci Liverpoolu nesouhlasí s ohlášením nové Superligy

Příznivci Red Devils označili plán za urážku odkazu hráčů, kteří tragicky zahynuli při letecké nehodě v Mnichově v roce 1958: Superliga založená na uzavřeném obchodu bohatých klubů popírá vše, co by měl fotbal dělat. Předložení tohoto návrhu bez jakékoliv konzultace s fanoušky v době globální pandemie, kdy by měli lidé tahat za jeden provaz je ještě završením této urážky."

Když nás Sir Matt Busby v padesátých letech přivedl do evropského poháru, zrodil se moderní Manchester United na tragédii a triumfu, které následovaly. Uvažovat o tom, že odejdeme z této soutěže, by bylo zradou všeho, za čím tento klub kdy stál. Žádáme všechny, kdo se na tomto návrhu podílejí, včetně Manchesteru United, aby od tohoto návrhu okamžitě odstoupili."

Skupina fanoušků Spurs vydala stanovisko, ve kterém píše, že Superliga je založena na konceptu poháněném chamtivostí a vlastním zájmem na úkor skutečných hodnot hry, která je fanouškům tak drahá.”

Bývalý šéf anglického fotbalu David Bernstein je přesvědčen, že za vznikem soutěže jsou jiné než sportovní důvody.

Ve hře jsou dvě věci, nenasytnost a zoufalství. Některé kluby nasbíraly enormní dluhy. Barcelona a Real Madrid a minimálně jeden anglický klub mají dluhy přesahující miliardu liber. Navíc během pandemie se nepodařilo dostat pod kontrolu neustále rostoucí platy hráčů. Bez přijetí zbytku fotbalového hnutí je to ale mrtvá liga," prohlásil.

Proti cynickému záměru, který se zakládá jen na zájmech několika klubů se postavíme společně. V současné době svět potřebuje solidaritu. Fotbal je založený na soutěžení, nic jiného nepřichází v úvahu. Děkujeme také klubům z ostatních zemí, zejména Německa a Francie, že se k záměru nepřidaly. Vyzýváme fanoušky, politiky a všechny, kteří milují fotbal, aby nám pomohli proti tomuto bojovat. Sobeckost menšiny musí skončit," uvedla UEFA.

AC Milán, Arsenal, Atlético Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter Milán, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid a Tottenham k tomuto kroku přistoupili navzdory hrozbě vyloučení z mezinárodních soutěží pro ně i jejich hráče.

Gabriela Průšová / skysports.com, 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jako clovek co fandi pres 25 let Gunners k tomuto muzu rict jen jedno. Pokud opravdu pujde Arsenal do tehle superleague, skoncil jsem s nimi. To budu radsi fandit lestru, leedsu ci whu nez tem nenazranym fabrikam.

HyperioN

A abych neopomel trochu sebekritiky, muj Arsenal nema kvalitu ani hrace na ted jiz druhoradou ligu mistru, ale bude v superleague? Na zaklade ceho? Jen na tom ze si to misto koupil. Zadna sportovni cesta. Za tohle se neuverite stydim a je mi z toho doslova na bliti. A stejne tak odsuzuji za tohle i united, city, live, real a spol

HyperioN
DeviI - 20.04. Odpovědět

Jestli to projde, končím s fotbalem ...... Smajlík 2

DeviI

A teď co je horší

Wazzidiot
Wazz - 19.04. Odpovědět

chamraď co tu nadává na sluníčkářskou UEFU by jim teď nejradši vykusovala kaštany z hněděle Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 13 svět se hroutí ale jen někomu Smajlík 2 Smajlík 13

Wazz

Tak ja nadavam na slunickarskou UEFU uz od dvanácti..posledni leta jen dokazujou, ze si jedou monopol a nepripousti zadne jine formáty. Koledovali si o pruser,dlouho vedeli o sile USA, jejich fin. prostredku, hodnot a neudelali nic. Na druhou stranu, koncept SuperLeague je tak dechberoucí až je nudnej a nebudu podporovat ani Chelsea, stydim se za ne a nebudu je uz nikdy sledovat, prisaham. Pro me modrej tank skoncil a s nim i cela jeho ničivá sila. A celej muj profil zde. Its over Smajlík 17 Smajlík 17

barbossaCFC

probuďte mě někdo už Smajlík 1

barbossaCFC

Nenasytnost a zoufalství = čučkaři united Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

TuffGong
Wazz - 19.04. Odpovědět

zoufalství teď probíhá v tvé duté kedlubně posero Smajlík 2 Smajlík 2

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články