Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » UEFA zkouší novou změnu pravidel: Střídání navíc na základě rozhodnutí lékaře

Ostatní - UEFA zkouší novou změnu pravidel: Střídání navíc na základě rozhodnutí lékaře

UEFA zkouší novou změnu pravidel: Střídání navíc na základě rozhodnutí lékaře © bohemians.cz - Jindřišek dostal míčem tvrdé KO

1

Líbilo se

04.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Ve vrcholovém fotbale se čas od času stane, že dojde ke zranění hráče, a ten kvůli tomu, že jeho tým využil maximální počet střádání, musí zůstat na hřišti a utkání dohrát, což se může negativně projevit na jeho zdravotním stavu. Právě těmto situacím chce UEFA zabránit a novou podobu pravidel zdárně vyzkoušela na ME U21.

V českém fotbale se o této možnosti změně pravidel začalo mluvit po pátečním utkání mezi Bohemians 1905 a Jabloncem, kdy domácí hráč Jindřišek kvůli nemožnosti střídat, musel po tvrdé ráně míčem utkání dohrát a po zápase se prokázalo, že utrpěl otřes mozku a dvě sekundy ležel v bezvědomí.

Zmiňovaný Jindřišek později pro Sport sdělil, že si ze zápasu nic nepamatuje a od lékařů má nařízený povinný odpočinek. Dále řekl, že po zápase v šatně mluvil nesmysly a skoro nic, co se v zápase stalo si nepamatoval a až ze záznamu viděl, co se vůbec stalo. Co se týká jeho budoucnosti, tak nehodlá nic podcenit a od fotbalu si dá týdenní pauzu a bude jenom odpočívat.

Právě na tyto případy by byla novinka v pravidlech zaměřena a záleželo by na rozhodnutí klubového lékaře. Pokud by doktor uznal, že se musí střídat, tak by tým měl možnost využít speciální bonusové střídání nad rámec pěti, které jsou v platnosti nyní.

Anglická Premier League už tuto novinku aplikovala s platností do konce sezóny a pak vyhodnotí, jestli s tímto pravidlem bude pokračovat. Nutno zmínit, že bonusové střídání lze uplatnit pouze pokud je podezření na otřes mozku a pravidlo se netýká např. svalových problémů.

Celkově se dá říci, že taková novinka by vůbec nebyla na škodu, ale je smutné, že se o změně k lepšímu začne mluvit vždycky až se stane nějaká situace, kdy jde o přímé ohrožení na životě.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články