Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Florin Nita v reprezentaci zářil, Nicolae Stanciu byl neviditelný

Ostatní - Florin Nita v reprezentaci zářil, Nicolae Stanciu byl neviditelný

Florin Nita v reprezentaci zářil, Nicolae Stanciu byl neviditelný © sparta.cz - Florin Nita

2

Líbilo se

29.03. - V kvalifikačním zápase o MS 2022 se utkalo Rumunsko - Německo, kdy hosté vyhráli 0:1. Za domácí tým se představili dva hráči, kteří hrají v naší nejvyšší fotbalové soutěži. Byli to brankář Sparty Florin Nita a slavistická hvězda posledních dnů Nicolae Stanciu. Jak si vedli?

Německá reprezentace přijela do Rumunska v roli favorita a ihned po úvodním hvizdu nenechala nikoho na pochybách, že přijela vyhrát. Přesnými přihrávkami a kombinací si němečtí hráči vytvořili územní převahu a celkem hladce se dostávali k ohrožování branky domácích.

Několikrát donutili spartánského brankáře Florina Nitu k bravurním zákrokům a jen díky jemu svítily na ukazateli skóre dvě nuly. Na rozdíl od německých hráčů si Rumuni připravili jen nepatrný zlomek příležitostí, s kterými prabídně naložili. Neustále kupili na svých kopačkách chyby, vytvořit přesnou přihrávku a chvíli podržet míč bylo nad jejich úsilí.

Oproti tomu se Němci dostávali do brankových příležitostí a jen díky sparťanskému brankáři, který v bráně čaroval bylo skóre zápasu bezbrankové, a co nepochytil golman, tak pomohla branková konstrukce. První a také poslední branka padla v 17. minutě, kdy německý reprezentant Serge Gnarby vsítil vítězný gól a Němci vyhráli nad rumunskou reprezentací 1:0.

I po vstřeleném gólu si němečtí hráči vytvářeli brankové příležitosti jako na běžícím páse. Ovšem finálnímu zakončení chybělo více klidu, rozvahy a také jejich nemohoucnost pohotového zakončení v pokutovém území soupeře, v neposlední řadě vynikající výkon rumunského golmana. Nejednou zabrala kamera pohled na trenéra německé reprezentace J. Lowa, jak jen nevěřícně kroutí hlavou.

Rumuni vyprodukovali pouhé dvě střely na branku, s kterými si německá legenda Manuel Neuer hladce poradila. Do šedi a zmaru zapadl i výkon Nicolae Stancia, který byl po celý zápas neviditelný.

Je třeba zdůraznit, že jeho pozice byla jiná, než kterou zastává ve Slavii pod trenérem Jindřichem Trpišovským a k obávané střele z trestného kopu, která v posledních zápasech slaví velké úspěchy a baví fanoušky, se vůbec nedostal. Přesto se mohl stát hrdinou, když v nastaveném čase se dostal do slibné příležitosti, ale z úhlu trefil jen boční síť.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články