Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Cristianu Ronaldovi rozhodčí neuznali regulérní gól, ten vzteky zahodil kapitánskou pásku

Ostatní - Cristianu Ronaldovi rozhodčí neuznali regulérní gól, ten vzteky zahodil kapitánskou pásku

Cristianu Ronaldovi rozhodčí neuznali regulérní gól, ten vzteky zahodil kapitánskou pásku © thesun.co.uk - Cristiano Ronaldo v zápase proti Srbsku

1

Líbilo se

28.03. - Kvalifikační zápas mezi Srbskem a Portugalskem skončil remízou 2:2. Celá Evropa mluví o momentu, který přišel v posledních sekundách zápasu. V době nastaveného času portugalský CR7 vstřelil branku, ale z gólu se radoval pouze pár sekund. Bránící hráč stihl míč vykopnout z brankové čáry a rozhodčím uniklo, že míč už celým svým objemem brankovou čáru přešel.

Pro nizozemské rozhodčí se jednalo o velice složitou situaci, kterou ovšem vyřešili špatně. Hlavní rozhodčí Danny Makkelie a jeho asistent, který daný moment viděl nejlépe, chybovali.

Za zmínku stojí, že stejný hlavní rozhodčí řídil nedávný zápas LM mezi Realem Madrid a Atalantou a neslavně se zapsal do historie utkání tím, že hostům ubral šanci jít do výrazného přečíslení, když „předčasně“ ukončil první poločas.

Když se vrátíme zpátky k reprezentačnímu utkání, tak přesně na tyto případy, kdy se jedná o zjevné ovlivnění zapasu, slouží VAR. Ten ovšem v zápase chyběl. UEFA totiž nezařadila tuto technologii do kvalifikačních utkání, což si po včerejšku hodně lidí nedokáže vysvětlit.

Cristiano Ronaldo se po neuznaném gólu hodně zlobil a na zem strhl i kapitánskou pásku, za což kvůli nesportovnímu chování dostal žlutou kartu. Incident okomentoval slovy:

Být kapitánem reprezentace je pro mě čest a jedna z věcí, na kterou jsem nejvíc pyšný. Vždycky budu za Portugalsko bojovat, to se nikdy nezmění, ale někdy je opravdu těžké se s některými okamžiky vyrovnat. Zejména když máte pocit, že tím ubližují celému národu.“

Jeho spoluhráč Diogo Jota se rozhodčích částečně zastal. Řekl, že Portugalsko si zápas prohrálo samo a nemělo se spoléhat pouze na branku v posledních sekundách zápasu.

Je s údivem, že UEFA rozhodla o nenasazení VARu v kvalifikačních zápasech a jediné, co s tím můžeme dělat, je, položit si otázku: K čemu VAR máme, když ho nepoužíváme?

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

VAR je strašná fraška.

NoIscoNoDisco
Reklama
Reklama
Nejnovější články