Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Roman Abramovič se pyšní novou jachtou. Luxus, o jakém se může jiným jenom zdát

Ostatní - Roman Abramovič se pyšní novou jachtou. Luxus, o jakém se může jiným jenom zdát

Roman Abramovič se pyšní novou jachtou. Luxus, o jakém se může jiným jenom zdát © thesun.co.uk - Nová jachta ruského miliardáře

7

Líbilo se

10.03. - BULVÁRNÍK Světoví miliardáři, pokud jde o utrácení musí myslet ve velkém. Bohatství je všude, kam se podíváme. To platí i pro Romana Abramoviča, podnikatele, politika a majitele fotbalového klubu Chelsea. Jedna superjachta mu zjevně nestačí, protože do své sbírky přidal druhou loď.

Nový přírůstek, který nese název SOLARIS má hodnotu přes 13 miliard korun a před pár dny byl vypuštěn na řeku Temži. Jachta dokončená ve světle šedé barvě, je rozlehlá a její délka je okolo sto čtyřiceti metrů. Je v ní obsaženo osm palub, a předpokládá se, že zahrnuje bohaté funkce, jako je venkovní plážový klub, posilovna, výtah, přistávací plocha pro helikoptéry, bazén, vířivka a sauna.

SOLARIS má 48 kabin s kapacitou až 36 cestujících a 60 členů posádky. Chlubí se i dvěma vyspělými motory, aby se stal nejvýkonnější jachtou na světě. Zajímavostí je, že hala, kde se tato nádhera vyráběla, má větší velikost než Buckinghamský palác. A jak tento podnikal vlastně začínal?

S podnikáním začal Abramovič už na konci 80. let v době Gorbačovovy ekonomické reformy. Jak přesně přišel ke svému bohatství, se nikdy moc nechtěl zmiňovat. Oficiální verzí je, že začal obchodovat s ropnými produkty, měnami atd. Tehdy byl také stíhán za údajné zpronevěry a krádeže vlaků plných ropy. Nikdy mu však nic nebylo dokázáno.

Je jisté, že hlavní podíl na jeho vzestupu měl vlivný boss 90. let v Rusku - podnikatel a politik Boris Berezovskij. Ten jej seznámil s ruským prezidentem Borisem Jelcinem, který potřeboval peníze, aby odvrátil pokusy komunistů o převrat. To se velice hodilo podnikavým lidem jako byl Abramovič, kteří Jelcinovi požadované peníze půjčovali a za to se stávali majiteli lukrativních podniků po celém Rusku.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz thesun.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Kdo znate kauzu Berezovskij,tak si asi dovedete predstavit jaky clovek je R.A. Bereovski.j ho vytahl na vysluni,dopomohl mu k bohatstvi,bral ho skoro jako sveho syna.Abram,kdyz uz pronikal mezi oligarchy se mu odvdecil tim,ze ho zacal likvidovat a dohnal ho k sebevrazde.Pokud to teda sebevrazda byla.Jsou na to ruzne teorie Smajlík 14 No ale byt fandou celzi tak bych ho asi mel rad.Dela pro klub hodne.Ale ja jsem fandou jineho klubu a Abrama rad nemam. Smajlík 19

tomogara
Wazz - 12.03. Odpovědět

přesně tak ..ale to místní děti netuší co je to za svini...ten měl dávno viset někde v gulagu místo toho tam posílal lidi na smrt on...

Wazz
Wazz - 11.03. Odpovědět

vrah z čukotky se chvástá bohatstvím z vypraných rezavých rublů... Smajlík 12 není žádný rozdíl mezi saudským šejkem a tímhle mongoloidním hajzlem..

Wazz

Mr. Good Timing. Náš vůdce, náš car, krásná duše s tím nejčistším svědomím. Ministr kouzel a nejobávanější bystrozor, evropskej Warren Buffett a budoucí sir, Mr. Roman Abramovič Smajlík 17

barbossaCFC
Reklama
Reklama
Nejnovější články