Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Klopp vyvrátil spekulace ohledně převzetí německé reprezentace

Ostatní - Klopp vyvrátil spekulace ohledně převzetí německé reprezentace

Klopp vyvrátil spekulace ohledně převzetí německé reprezentace © skysports.com, fotbalportal.cz - Klopp byl frustrován

0

Líbilo se

10.03. - Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp v úterý popřel spekulace, že by po odchodu Joachima Löwa z postu kouče německé reprezentace nastoupil na uvolněné místo. Německý fotbalový svaz (DFB) v úterý potvrdil, že Löw odstoupí z funkce po letošním mistrovství Evropy.

Löw přivedl Němce k titulu na světovém šampionátu v Brazílii v roce 2014. O čtyři roky později však jeho svěřenci „vybuchli,“ když v Rusku nepostoupili ani ze základní skupiny.

Po MS 2018 přistoupil Löw ke generační výměně, z týmu vypadli Mats Hummels, Jerome Boateng a Thomas Müller, jenže ani to příliš nezlepšilo výsledky. Vrcholem byla prohra v závěrečném skupinovém utkání Ligy národů ve Španělsku 0:6. Svaz však Löwa podpořil a vyjádřil mu důvěru i na nadcházející EURO 2020, po kterém se obě strany dohodly na ukončení spolupráce.

„Tento krok jsem velmi důkladně zvažoval, jsem plný hrdosti a vděčnosti. Trénovat svou zemi je velká čest, mohl jsem pracovat s nejlepšími fotbalisty sedmnáct let a přispět k jejich vývoji. Mám za sebou skvělá vítězství, ale i trpké prohry. Nejvíc však převažují úžasné momenty, nejen triumf na MS 2014. Jsem vděčný DFB za podporu, ale i mému týmu, který mi vytvářel ideální podmínky k práci," řekl Löw pro oficiální web DFB.

Okamžitě po tomto oznámení se začaly množit spekulace o možných kandidátech na trenéra čtyřnásobných mistrů světa.

„Klopp by byl výhrou pro německý fotbal. Určitě patří na seznam možných nástupců," vyjádřil se bývalý reprezentační kouč trojnásobných mistrů Evropy Berti Vogts.

„Jestli jsem po létě volný? Ne. V Liverpoolu mám ještě tři roky platnou smlouvu. Podepsal jsem ji a hodlám ji dodržet. Bude to někdo jiný. Při vysokém počtu výborných německých trenérů jsem si jistý, že DFB zvolí výborné řešení," reagoval slavný německý trenér.

53letý Klopp v minulosti vedl Mohuč i Borussii Dortmund. V roce 2015 převzal The Reds, v roce 2019 je přivedl k triumfu v Lize mistrů a v roce 2020 i k mistrovskému titulu v Anglii po třiceti letech. Momentálně se však mužstvu nedaří a hrozí mu absence v evropských soutěžích v příští sezoně.

Gabriela Průšová / 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články