Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Löw prozradil minimální cíl Německa na EURO 2021

Ostatní - Löw prozradil minimální cíl Německa na EURO 2021

Löw prozradil minimální cíl Německa na EURO 2021 © goal.com -

0

Líbilo se

22.02. - Prezident Německého fotbalového svazu (DFB) Fritz Keller potvrdil, že cílem reprezentačního týmu na blížícím se EURO 2021 zůstává postup do semifinále. Případný neúspěch však nemusí automaticky znamenat konec trenéra Joachima Löwa.

„Působení týmu budeme hodnotit až po turnaji. Joachim Löw má však platný kontrakt až do mistrovství světa 2022 a ani jedna strana ho zatím neplánuje ukončit," řekl Keller pro deník Welt.

Německý funkcionář navíc věří, že současný tým dokáže pod Löwem naplnit očekávání.

„Vím, že naše cíle nejsou konzervativní. Jako největší sportovní asociace na světě ale musíme mířit na ty nejvyšší mety, jiná možnost není."

Vedení DFB Löwa podrželo poté, co mužstvo na podzim 2020 vybuchlo v závěru Ligy národů a prohrálo ve Španělsku 0:6, což byla nejvyšší porážka Německa od roku 1931.

Löw vede německé fotbalisty čtrnáct let a v roce 2014 s nimi vyhrál mistrovství světa.

Uplynulé výsledky Německa však nenadchly fanoušky, z nichž část žádá odstoupení Löwa už od potupného vypadnutí z MS 2018. Fanoušky pak trenér pobouřil i tím, že ihned po turnaji vyřadil z reprezentace ofenzivního záložníka Bayernu Thomase Müllera.

Podle ankety agentury SID si dokonce 76,5 procenta Němců nepřeje, aby tým dál vedl. Chtějí, aby jej nahradil kouč Liverpoolu Jürgen Klopp, případně kouč úřadujících vítězů Ligy mistrů z Bayernu Mnichov a někdejší Löwův asistent u reprezentace Hansi Flick.

Německý trenér nicméně prohlásil, že z funkce odstoupit nehodlá a připravuje se na nadcházející evropský šampionát.

Když půjdeme na EURO, chceme jít co nejdál, ale minimální cíl je semifinále. Ten tým má velký potenciál. Musíme napravit pár věcí, ale myslím, že se máme na co těšit," uvedl Löw.

Na evropském šampionátu, který je na programu na přelomu června a července, narazí Německo ve skupině F na úřadujícího mistra světa Francii, obhájce titulu Portugalsko a Maďarsko. Utkání se mají odehrát v Mnichově a Budapešti.

Německý reprezentant Ilkay Gündogan věří, že se německá fotbalová reprezentace na EURO 2021 představí v pozitivním světle.

„Každého z nás hodně naštvala prohra 0:6 v Lize národů proti Španělsku. Pozitivní start proti Francii na EURO 2021 by nám pomohl zapomenout na spoustu věcí, které se v poslední době staly," konstatoval hráč anglického Manchesteru CIty.

„K postupu do semifinále je potřeba pozitivní atmosféra v celém našem okolí. A samozřejmě úspěšné vystoupení nás hráčů," dodal třicetiletý záložník.

Gabriela Průšová / dfb.de, 90min.com

Nejnovější články