Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Ibrahimović před EURO reálně zvažuje návrat do reprezentace

Ostatní - Ibrahimović před EURO reálně zvažuje návrat do reprezentace

Ibrahimović před EURO reálně zvažuje návrat do reprezentace © Sky Sports - Staneme se příští léto svědky návratu švédského krále?

2

Líbilo se

27.11. - Nedávná střelecká fazóna již 39letého snajpra AC Milán vzbudila mezi fotbalovými nadšenci značný rozruch. Zlatan skutečně stále patří k nejlepším v oboru a je proto s podivem, že už od roku 2016 neobléká dres národního týmu. To by se však mohlo brzy změnit, rodák z Malmö si totiž pohrává s myšlenkou znovu přijmout volání své domoviny.

Reprezentaci Švédska řekl Zlatan Ibrahimović sbohem před čtyřmi roky, kdy se se svými krajany neúspěšně pokoušel postoupit ze skupinové fáze evropského šampionátu ve Francii. Teď by mohl 195 centimetrů vysoký útočník uskutečnit při dalším turnaji starého kontinentu velký comeback.

Severskému výběru se podařilo probojovat na druhé mistrovství Evropy v řadě a ani tentokráte by Ibrahimović nemusel chybět. Vinou koronavirové pandemie totiž UEFA musela přesunout šampionát na netradičně lichý rok 2021, čímž dala s 62 brankami historicky nejlepšímu střelci švédské reprezentace čas na popřemýšlení.

Zlatan by se bez debat stal možná největší osobností turnaje

Ten mu nabídlo rovněž nedávné poranění hamstringu, se kterým by údajně měl marodit ještě několik málo týdnů. V mezidobí si tak mohl odskočit na jednání s trenérem národního týmu Jannem Anderssonem.

„Zlatan otevřel téma svého návratu k reprezentaci. Považoval jsem za správné s ním co nejdříve promluvit. Jednání bylo pozitivní, dohodli jsme se, že v dialogu budeme během následujících měsíců pokračovat," řekl Andersson pro Svenskfotboll.se.

Prostoru k nastudování veškerých faktorů mají vskutku dost, nejbližší repre sraz je naplánován až na březen příštího roku. Vše ale samozřejmě směřuje k nadcházejícímu EURO, kde čekají Švédsko utkání se Španělském, Slovenskem a Polskem. Zatímco duel s prvně jmenovaným soupeřem se nejspíše odehraje v Bilbau, zbylá dvě utkání uspořádá, pakliže zůstane v platnosti stávající rozdělené pořadatelství turnaje, irský Dublin.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

taky by jste mohli zmínit jeho reakci na zájem ze strany čukotky... Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 13 Smajlík 13

prasident
pivo888 - 27.11. Odpovědět

zvazovat moze...

pivo888
Reklama
Reklama
Nejnovější články