Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Fotbalové legendy ostře kritizují návrh na Evropskou Premier League

Ostatní - Fotbalové legendy ostře kritizují návrh na Evropskou Premier League

Fotbalové legendy ostře kritizují návrh na Evropskou Premier League © skysports.com -

1

Líbilo se

29.10. - Nejlepší ukrajinský hráč historie a současný kouč tamnější reprezentace Andrej Ševčenko je přesvědčen o tom, že navrhovaný projekt s názvem Evropská Premier League, který by zahrnoval nejlepší kluby evropských ligových soutěží, by způsobil úpadek fotbalu ve většině zemí Evropy.

„Tahle soutěž by zabila fotbal a všichni jsme si toho vědomi. Státy jako Ukrajina by zasáhl tvrdý úder. A to vše jen pro finanční zisky evropské elity. Musíme se více než kdy jindy soustředit na rozvoj fotbalu pro všechny, ne na prosperitu bohatých týmů," napsal Ševčenko na sociální sítě.

Podobný názor má i někdejší hráč Realu Madrid či Interu Milán Luís Figo, když řekl, že „fotbal by už nikdy nebyl jako dřív".

Jedním z hlavních zastánců soutěže je prezident Realu Madrid Florentino Pérez společně se španělskou investiční společností Key Capital Partners. Jejich záměrem je prý spuštění soutěže už v roce 2022 a v případě, že by se to podařilo, by její celkový rozpočet činil více než pět miliard eur.

Podle BBC by měla nová soutěž ligový formát, přičemž by počítala s účastí fotbalové „smetánky" - Real Madrid, FC Barcelona, manchesterské kluby United a City, Liverpool, Chelsea, Tottenham Hotspur, Arsenal Londýn, Paříž St. Germain, Bayern Mnichov, Borussia Dortmund, Juventus Turín či Inter Milán.

Evropská Superliga

Myšlenku prý podporuje i Mezinárodní fotbalová federace (FIFA), zatímco Evropská fotbalová unie (UEFA) je proti a chce zachovat současný formát kontinentálních soutěží.

Zdroj pro BBC uvedl, že investorem projektu by mohla být banka JP Morgan, zároveň ale apeluje, že jednání jsou teprve na začátku a ke schválení modelu vede ještě dlouhá cesta.

Podle Sky Sports jednají o zavedení soutěže zejména Manchester United a Liverpool.

Manchester United a Liverpool FC
Snaha o vytvoření nové evropské soutěže však vyvolala i vlnu kritiky. Podle šéfa Asociace fotbalových fanoušků Kevina Milese je to další důkaz o chamtivosti majitelů velkých klubů.

„Jsou zcela mimo kontrolu. Byl by to poslední hřebík do rakve fotbalu."

Podobně se k nápadu postavil i prezident španělské La Ligy Javier Tebas.

Autor konceptu, pokud vůbec existuje, protože zatím to nikdo oficiálně nepřiznal, zcela ignoruje reálie evropského fotbalu, navíc vážně zpochybňuje i stávající audiovizuální marketingová práva."

Gabriela Průšová / goal.com, skysports.com, bbc.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jestli tohle vymyslí, nechávám se přetetovat a končím s United.

AVSuvorov
Reklama
Reklama
Nejnovější články