Zpět na » Ostatní » Alexander-Arnold i Mané jsou hodnotnější než Pogba. Suverénně nejcennějším hráčem je Mbappé

Alexander-Arnold i Mané jsou hodnotnější než Pogba. Suverénně nejcennějším hráčem je Mbappé

Alexander-Arnold i Mané jsou hodnotnější než Pogba. Suverénně nejcennějším hráčem je Mbappé © pressform.info, fotbalportal.cz - Nejcennější hráči planety

1

Líbilo se

14.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Letní přestupové období se teprve otevírá. Máme za sebou jeden obří přestup, když Real Madrid vykoupil z Chelsea Edena Hazarda. Další velké transfery budou následovat. Fotbalová observatoř CIES vydala nejnovější studii, kde sestavila žebříček nejcennějších fotbalistů planety. Jasně mu vévodí dvacetiletý zázrak Kylian Mbappé z PSG. Za ním je na druhém místě Mohamed Salah z Liverpoolu.

Fotbalová observatoř CIES použila při sestavování žebříčku nejcennějších hráčů algoritmus s přihlédnutím k faktorům, jako jsou věk, stav smlouvy, pozice, herní čas, góly, reprezentační zkušenosti a výkonnost klubu pro výpočet odhadované tržní hodnoty.

Zjistili, že Kylian Mbappé, který prohlásil, že je připraven opustit PSG, by mohl stát až 252 miliónů eur. Pařížský klub ho ovšem nehodlá prodávat. Na druhém místě je „egyptský král“ Mohamed Salah z Liverpoolu (219,6 miliónu eur).

Bronzový stupínek opanuje Raheem Sterling z Manchesteru City. Ten je oceňován na 207,8 miliónu eur. Pouze tito tři se dostali přes hodnotu 200 miliónů eur.

Až za nimi následuje hvězdný Lionel Messi (167,4 miliónu eur). Na pátém místě je další obrovský mladý talent Jadon Sancho z Borussie Dortmund (159,4 miliónu eur).

V žebříčku je několik překvapivých jmen. Například dvacetiletý Trent Alexander-Arnold (130,2 miliónu eur). Ten je před Philippem Coutinhem (129,4 miliónu eur) i před Paulem Pogbou (125,1 miliónu eur).

mbappe(zdroj: skysports.com)

Nejcennějším brankářem je Alisson Becker z Liverpoolu (107 miliónů eur). V žebříčku nejcennějších 20 hráčů zabírají čtyři místa zástupci Liverpoolu, čtyři zástupci Manchesteru City a tři z Manchesteru United.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články