Zpět na » Ostatní » Novým trenérem Španělska se stal Luis Enrique

Novým trenérem Španělska se stal Luis Enrique

Novým trenérem Španělska se stal Luis Enrique © mykhel.com, fotbalportal.cz - Luis Enrique

3

Líbilo se

09.07. - Den před vypuknutím mistrovství světa španělská federace, lépe řečeno její předseda Luis Rubiales, odvolal hlavního reprezentačního trenéra Julena Lopeteguiho. Ten se stal novým koučem Realu Madrid. La Roju vedl na MS Fernando Hierro. Ale Španělé po nepřesvědčivých výkonech skončili v osmifinále. Hierro sám skončil. Novým lodivodem Španělska se dnes stal Luis Enrique.

Pro Španěly to byla velká nepříjemnost, když Luis Rubiales dva dny před úvodním duelem proti Portugalsku odvolal z funkce hlavního trenéra Julena Lopeteguiho. Problémem bylo to, že se pozdě dozvěděl o jeho novém angažmá v Realu Madrid.

Jeho místo narychlo zaujal Fernando Hierro. Se Španěly nakonec vyhrál skupinu B. V osmifinále narazil na domácí Rusko. Zápas došel po remíze 1:1 až k penaltovému rozstřelu. V něm byli šťastnější domácí Rusové.

Bylo očividně jasné, že Fernando Hierro bude mít u španělského týmu jen čtyřzápasovou epizodu. Tak se také stalo. Sám Fernando Hierro v neděli rezignoval. Nový kouč se nehledal příliš dlouho.

Dnes jím byl jmenován Luis Enrique, bývalý kormidelník Barcelony. V roce 2015 s ní vyhrál Champions League. Mluvilo se o něm v souvislosti s Arsenalem i s Chelsea.

Teď se chopí otěží u národního týmu Španělska. Podepsal smlouvu na dva roky. Měl by pozvednout Španěly k dalším velkým úspěchům. Na posledním EURO i MS skončili už v osmifinále.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články