Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Kdo vévodí žebříčků nejhodnotnějších hráčů světa?

Ostatní - Kdo vévodí žebříčků nejhodnotnějších hráčů světa?

Kdo vévodí žebříčků nejhodnotnějších hráčů světa? © FotbalPortal.cz - Neymar je nejhodnotnějším hráčem světa

1

Líbilo se

12.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Pracovníci vědeckého Mezinárodního centra pro sportovní studie CIES tradičně sestavují různé fotbalové žebříčky, které se těší velké oblibě a tentokrát se zaměřili na jednu z nejzajímavějších a nejsledovanějších kategorií vůbec - snažili se totiž najít aktuálně nejcennějšího fotbalistu světa. Který fotbalista opět drží světový primát?

Na absolutní špici celého pořadí, v němž jsou hodnoceni hráči pěti předních evropských lig, se stále drží brazilský útočník Barcelony Neymar, jehož cena je podle výpočtového vzorce 185 milionů liber. Oproti poslednímu lednovému vydání žebříčku ale poklesla z 217 milionů.

Vědci CIES tento žebříček sestavují pravidelně a zohledňují v něm hned několik faktorů, které mají vliv na konečné pořadí.

V potaz berou hráčův věk, výkonnost, délku kontraktu, klub v kterém hraje a další doplňující údaje.

Hned za Neymara se na druhou pozici vyšvihl ofenzivní fotbalista Tottenhamu Hotspur Dele Alli, jehož hodnota je spočítaná na 137 milionů eur. Hned za ním se drží jeho klubový spoluhráč Harry Kane s cenou jen o dva miliony liber nižší.

Až na čtvrtou pozici se propadl Lionel Messi se 134 miliony liber, pátý v pořadí je Antoine Griezmann z Atlética Madrid. Nejdražší fotbalista historie Paul Pogba je v žebříčku na sedmé pozici.

Hvězdnému Cristianu Ronaldovi patří až jedenáctá příčka, jeho spoluhráč z Madridu Gareth Bale, jehož opět sužovala zranění, figuruje dokonce až na pozici číslo 43.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, dailymail.co.uk

Související odkazy
Nejnovější články