Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Nejhravější dresy fotbalové historie

Ostatní - Nejhravější dresy fotbalové historie

Nejhravější dresy fotbalové historie © futbolprimera.es - Arsenal v dresech ze sezóny 1999-00

3

Líbilo se

15.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE To, že se s fotbalem setkáváme čím dál častěji na herních konzolích, v počítačových hrách a vůbec všemožných zařízeních podobného typu, je už prakticky samozřejmé. Jenže aby se „herní svět“ objevoval na dresech fotbalových týmů, to zas tak úplně všední nebývá. Pojďme si proto prohlédnout památné dresy klubů, které herní zařízení v minulosti propagovaly.

Letní pauza je tradiční čas, kdy mužstva posilují nejen své kádry, ale útočí i na kapsy fanoušků, když vydávají nové kolekce svých dresů, někdy až v příliš křiklavém a pobuřujícím stylu. My jsme sice tentokrát nehledali ty nej v tomto ohledu, nýbrž spíše dresy netradiční co se týče sponzora na prsou.

Ačkoliv je výše uvedené spojení videohry a fotbal velmi silné, nepoužívají výrobci tohoto druhu zábavy k jejich propagaci místo, jež by se tomu přímo nabízelo - dresy fotbalových mužstev. Přesto se jich v nedávné historii pár našlo a tak s na ně s námi pojďte podívat.

Swindon Town (2010-2014)

Překvapivě celek z anglické League One si vybral výrobce EA Sports k propagaci nejznámější fotbalové hry FIFA. Na jeho druhé sadě dresů se logo této hry vyjímá již po několik sezón.

(zdroj: fotbalprimera.es)

Deportivo La Coruña (2000-01)

Deportivo z počátku 21. století bylo úžasné mužstvo, dalo by se říct verzí 2.0 týmu přezdívaného SuperDepor, který v devadesátých letech pořádně proháněl protivníky nejen v domácí soutěži, ale i na evropské scéně. U některých hráčů se zdálo, jako by vypadli z fotbalové videohry. Djalminha, Makaay, Naybet... Možná i proto si SEGA vybrala Deportivo k propagaci své nové konzole Dreamcast.

(zdroj: futbolprimera.es)

AFC Wimbledon (2014-15)

102kilový Adebayo Akinfenwa se stal v minulé sezóně hvězdou, když v FA Cupu dokázal vstřelit gól Liverpoolu, což byl počin, jež by se podle mnohých mohl stát jen v některém fotbalovém manageru. A právě tento simulátor od firmy Sports Interacitve se stal sponzorem týmu z Londýna.

(zdroj: futbolprimera.es)

Lazio (2008-09)

Firma Konami a její Pro Evolution Soccer dominovala světu fotbalových videoher, nicméně vpád EA Sports způsobil, že převaha přestala být na straně Japonců a překlopila se na stranu Kanaďanů. Ve svém zlatém období PES sponzoroval klub Serie A Lazio.

(zdroj: futbolprimera.es)

Manchester City (1999-00)

Než přišli šejci a jejich petrodolary, musel se Manchester City shánět po penězích tak jako ostatní „normální“ kluby a na dres Citizens našla cestu společnost věnující se byznysu videoher. Eidos Interacitve byla tou společností, která zaplatila peníze, aby se její jméno objevilo na dresu klubu Premier League. S hráči Citizens si zapózovala dokonce i Lara Croft.

(zdroj: futbolprimera.es)

Arsenal (1999-00)

Tehdejší sezóna v anglické kopané byla vůbec hodně hráčská. Vedle City měl sponzora, který se zabýval videohrami, také Arsenal. A stejně jako u španělského Deportiva firma SEGA obtiskla na trička Kanonýrů logo nové herní konzole Dreamcast a na druhou verzi dresu pak ještě uveřejnila název firmy.

(zdroj: futbolprimera.es)

Sevilla FC (1992-93)

Také poslední vítěz Evropské ligy propůjčil svůj dres firmě Nintendo propagující herní konzoli čtvrté generace Super Nintendo Entertainment System. A když logo vaší společnosti nosí sám božský Diego, pak je úspěch zaručen...

(zdroj: futbolprimera.es)

Fiorentina (1997-98)

Firma Nintendo svěřila svůj komerční úspěch také do rukou italské Fiorentiny. V takovémto modrém dresu pobíhal po trávníku například slavný argentinský šutér Gabriel Batistuta.

(zdroj: futbolprimera.es)

Cerezo Osaka (1998-99)

Posledním exemplářem je designem i barvou extravagantní a odvážný dres klubu japonské ligy, který propagoval společnost Capcom, která se proslavila hrami jako Street Fighter či Resident Evil.

(zdroj: futbolprimera.es)

Seattle Sounders (2008-2016)

Celek severoamerické MLS na svých dresech zase propagoval zařízení Xbox. S firmou Microsoft uzavřel smlouvu v květnu 2008 a partnerství podle kontraktu potrvá až do roku 2016.

(zdroj: techcrunch.com)

Jan Preisler / fotbalportal.cz, futbolprimera.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

to je Anelka to ucho na fotke ?

thornhill

V té čtveřici Arsenalu to vypadá z leva Viera, Adams, Petit, Anelka

CantonaErik

ten Adebayo si odskočil z amerického futbalu ?

thornhill
Reklama
Reklama
Nejnovější články