Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Ostatní » Kliment sestřelil Srby hattrickem, Volland zase dvěma góly pokořil Dány

Kliment sestřelil Srby hattrickem, Volland zase dvěma góly pokořil Dány

Kliment sestřelil Srby hattrickem, Volland zase dvěma góly pokořil Dány © zimbio.com - Jan Kliment sestřelil hattrickem Srby

3

Líbilo se

20.06. - REVIEW Dnešními dvěma zápasy pokračoval program EURA hráčů do 21 let. Čeští reprezentanti ve svém druhém vystoupení předvedli famózní výkon, který hattrickem korunoval Jan Kliment. Čtvrtý gól vstřelil Martin Frýdek. Češi vyhráli 4:0. Ve druhém utkání skupiny A Němci s přehledem přehráli Dány 3:0. Úhlavní postavou byl kapitán Volland, který dal úvodní 2 branky střetnutí.

Česká republikaČesko 4:0 Srbsko

Branky: 7., 21. a 56. Kliment, 59. Frýdek

ŽK: Brašanac, Djuričič - Masopust

Česká republika: Koubek - Kadeřábek, Kalas, Brabec, Hybš - Petrák, Zmrhal - Skalák (75. Masopust), Kadlec (29. Trávník), Frýdek - Kliment (82. Přikryl)

Srbsko: Dmitrovič - Stojkovič (46. Petkovič), Spajič, Pantič, Petrovič - Causič (63. Kovačevič), Brašanac - Jojič (85. Milunovič), Djuričič, Srnič - Pešič

Domácí výběr vlétl do svého druhého zápasu na turnaji opravdu s velkou vervou. V základní sestavě se objevil jak Tomáš Kalas, tak Václav Kadlec. Oba hráči nemohli do prvního utkání nastoupit kvůli červeným kartám. Mimo úvodní jedenáctku zůstal v posledních měsících hodně kritizovaný Ladislav Krejčí. Už v 7. minutě přišel otevírací gól zápasu. Václav Kadlec zakombinoval s Matějem Hybšem, ten poslal míč do šestnáctky, kde jej Jan Kliment z prvního doteku napálil do sítě - 1:0. Už o tři minuty později postupoval střelec první branky sám na brankáře Dmitroviče, ale tentokrát jej překonat nedokázal. Po něm spálil velkou šanci Skalák. V 15. minutě nastřelil Václav Kadlec břevno. V 21. minutě to už však bylo 2:0. Dmitrovič vyrazil střelu Jiřího Skaláka a Jan Kliment byl na tom správném místě a dorazil balón do odkryté brány. Po půlhodině hry musel ze hřiště odstoupit nedobrovolně Václav Kadlec, který si poranil kotník. Čeští hráči Srby převyšovali ve všech činnostech, na hřišti naprosto vládli a své vedení mohli v první půli ještě navýšit, leč nestalo se.

Tým kouče Jakuba Dovalila se tentokrát poučil z výkonu proti Dánsku. Nezalezl a zůstával aktivní i po přestávce. V 56. minutě Jan Kliment dovršil svůj čistý hattrick. Přebral skvělou přihrávku od Jakuba Brabce, udělal mazáckou kličku gólmanovi a poslal míč potřetí do sítě - 3:0. Za další tři minuty bylo na Letné ještě veseleji. Jiří Skalák s centrem dobře počkal na nabíhající hráče, našel přesně Martina Frýdka a ten svou slabší pravou nohou zvýšil na 4:0. Jan Kliment mohl o chvíli později vstřelit dokonce svůj čtvrtý gól v zápase, ale tentokrát se mu zakončit nepovedlo. Srbové se během celého utkání dostali jen do jedné vážnější situace, jinak na hřišti byl pouze jeden celek. Češi si vysokou výhru po právu zasloužili a vrátili se do hry o postup do semifinále.


NěmeckoNěmecko 3:0 DánskoDánsko

Branky: 32. a 48. Volland, 53. Ginter

ŽK: Knudsen, Poulsen

Německo: André ter Stegen - Korb, Ginter, Heintz, Schulz - Bittencourt (80. Gnabry), Can (77. Geis), Kimmich, Younes - Meyer, Volland (82. Klaus)

Dánsko: Busk - Scholz, L. Christensen, Vestergaard, Knudsen - Jønsson (77. Nørgaard), Thomsen, A. Christensen - Poulsen (61. Bech), Brock-Madsen, Sisto (72. Fischer)

Před utkáním na tom byli lépe Dánové, kteří v úvodním kole porazili Českou republiku 2:1. Němci remizovali se Srby 1:1. Prvních 15 minut duelu bylo velmi vyrovnaných a ani jeden ze soupeřů se do žádné velké šance nedostal. Až v 15. minutě se v dobré příležitosti objevil šikovný Yusuf Poulsen, ale mířil těsně vedle. Dánové byli v úvodních 20 minutách o něco lepší, ale pak Němci začali přebírat otěže. V 32. minutě předložil Emre Can balón Kevinu Vollandovi, který rozvlnil síť poprvé - 1:0. Na rozdíl dvou branek mohl ve 40. minutě zvýšit Amin Younes, ale svou šanci zahodil. Německo si své vedení do konce prvního poločasu v klidu pohlídalo.

Do druhé půle vstoupili Němci skvěle. Už po třech minutách si míč k přímému volnému kopu postavil kapitán Volland a krásnou střelou se trefil podruhé v zápase přesně - 2:0. V 53. minutě už to bylo 3:0 pro Německo. Younes se uvolnil na levé straně, pravou šajtlí poslal centr přesně na hlavu Gintera, který zamířil přesně. Zbytek zápasu už se spíše dohrával.

Kam dál?

Michal Čermák / fotbalportal.cz

Nejnovější články