Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Ostatní » Téma FP: Opustí Torres v zimním přestupovém období Chelsea?

Téma FP: Opustí Torres v zimním přestupovém období Chelsea?

Téma FP: Opustí Torres v zimním přestupovém období Chelsea? © zimbio.com - Bývalí spoluhráči - Fernando Torres a Steven Gerrard

7

Líbilo se

04.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Španělský útočník Fernando Torres neprožívá ideální fotbalové období ani v Chelsea a už se spekuluje, že klub ze Stamford Bridge opustí. Myslíte si, že se tak stane? Kam by měl případně přestoupit? Nebo zůstane v Chelsea? Zlepší se jeho výkony?

Zapojte se také do diskuze! Váš názor vás zajímá. Pokud máte k tématu co říct, napište na mail [email protected] a je pravděpodobné, že váš názor uveřejníme.

Téma na následující týden zní "Jak by měl vypadat správný kapitán mužstva?", své náměty posílejte do úterý 10. ledna.


Petr Musil, redaktor

Je jasné, že výkony Fernanda Torrese nejsou takové, na jaké jsme u něho byli zvyklí, ale myslím si, že Chelsea za ním stojí a podporuje ho. Nebylo málo prohlášení jeho spoluhráčů, Villase-Boase nebo i protihráčů, že Torresovi věří.

Transfer v zimním přestupovém okně je podle mého názoru velmi nepravděpodobný. Vyloučil ho i André Villas-Boas. Naopak si myslím, že pro španělského útočníka přijde rozhodující období. Nyní dostane dostatek příležitostí, protože Drogba a Kalou odjedou za několik dní na Africký pohár národů a také Anelka mu nebude dělat konkurenci, protože se dohodl na působení v Šanghaji. Torres bude tedy útočníkem číslo jedna.

To je pro něho velice důležité, protože letos nehrál pravidelně a několikrát pouze střídal. Jenže to mu vůbec nevyhovuje, párkrát se stalo, že poté co vystřídal, tak za tu dobu u míče nebyl skoro vidět. Torres je hráčem, který musí hrát od začátku nebo delší časový úsek v utkání, není žádným žolíkem, který by přišel na deset minut, hned se aklimatizoval a hned dával branky.

Už několikrát se proklamovalo, že by se jeho výkon měl zlepšit, když bude hrát s Matou a Sturridgem. To se mu v nejbližší době také splní a určitě mu bude vyhovovat jejich rychlá a kombinační hra. V dresu Chelsea zatím dal jen pět branek, ale teď má ideální šanci tuto špatnou bilanci vylepšit. V následujících čtyřech zápasech (i s FA Cupem) navíc mají Blues přijatelné soupeře, poté už bude následovat Manchester United. Uvidíme, předpoklady pro zlepšení tady jsou, navíc Torres už nehraje jen o svou pozici v klubu, ale také o pozici ve španělské reprezentaci s ohledem na Mistrovství Evropy 2012 v Polsku a na Ukrajině.

Tomáš Dvořák, redaktor

Situace je v Chelsea velmi zamotaná. Troufám si tvrdit, že titul už Blues nezískají. Ale chtějí samozřejmě bojovat o přední příčky.

K tomu samozřejmě bude Torrese potřeba. Ale na jeho místě bych odešel. Trenér Andre Villas-Boas mu moc šancí nedává a nechává hrát dvojici Drogba - Sturridge. Torres začíná poslední dobou vždy na lavičce a nastupuje pouze sporadicky.

Odejít tak klidně může a já tomu dávám minimálně poloviční šanci. Nikdo přece nechce sedět na lavičce, když by mohl v jakémkoliv jiném týmu hrát hlavní úlohu.

Líbil by se mi přestup někam do Španělska nebo do silného celku v Bundeslize. Jako v uvozovkách Ital bych ho však nejraději viděl v některém z milánských celků nebo třeba v Římě.

Šance, že neodejde? Ty jsou menší, ale ne o tolik. To by se třeba musel vyměnit trenér a Torres by mohl opět hrát. A mohl by se zlepšit. Pokud ale zůstane Boas, Torres odejde v lednu nebo v létě.

Jiří Tvrz, čtenář

Je zcela evidentní, že dosavadní působení Fernanda Torrese v Chelsea je doslova propadákem. Absolutně se nedokáže v týmu prosadit, vůbec nezapadl do sestavy. Těch pár světlých vyjímek je bída s nouzí. Jeho přestup z Liverpoolu byl od začátku omyl.

Zatímco na Anfield Road byl hvězdou a dařilo se mu, v Chelsea propadl. Je to důkaz, že peníze nejsou vždy to pravé ořechové. Myslím si, že v zimě bude následovat odchod bez fanfár. Bude to dobré jak pro Chelsea, tak hlavně pro Torrese, který musí najít nový impuls pro svoji další kariéru. Bezesporu je to velmi kvalitní hráč a změna prostředí by mu měla dát možnost jeho kvality opět rozvinout naplno.


Téma na následující týden: Jak by měl vypadat správný kapitán mužstva?

Každý fotbalový klub má svého kapitána, který by měl vést spoluhráče. Někdo svou roli zvládá na výbornou, jiný hůře Jaké vlastnosti a dovednosti by měl mít správný kapitán. Jaké pravomoce? Které hráče byste označili jako ideální fotbalové kapitány a proč?

Své názory posílejte nejpozději do úterý večer následujícího týdne. Děkujeme!

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Anketa

Kdo je vám svým názorem nejbližší

Petr Musil, redaktor (71)

Petr Musil, redaktor 80,7%

Tomáš Dvořák, redaktor (8)

Tomáš Dvořák, redaktor 9,1%

Jiří Tvrz, čtenář (9)

Jiří Tvrz, čtenář 10,2%
Celkový počet hlasů: 88
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Nejnovější články