Zpět na » Ostatní » Sloupek: Cesta na vrchol je dlouhá…

Sloupek: Cesta na vrchol je dlouhá…

Sloupek: Cesta na vrchol je dlouhá… © -

0

Líbilo se

16.02. - Byl to skutečně zajímavý fotbalový víkend, co říkáte? I z tohoto důvodu by mi přišlo nefér, věnovat se jen jednomu tématu napříč fotbalovou Evropou...

...Čím mne tento víkend zaujal nejvíce? Poprvé již v pátek a to nemile - když vesnička jménem Hoffenheim dostala těžce naloženo od Leverkusenu a padla vysoko 1:4. Kdo ten zápas viděl, má jasno - domácím nevyšlo prostě nic. Absolutně nic. Typický den blbec. To se stane, ale nejzajímavější bude sledovat, jak se s tím mladý a neostřílený tým popasuje. Pro překvapení fotbalového Německa je to první tvrdá lekce v letošní sezóně.

Dokážou se oklepat? Osobně bych si to velmi přál - příběh tohoto klubu mne stejně jako většinu veřejnosti prostě chytil za srdce. A jako každý mám rád happy endy. Ale cesta německého Davida na vrchol je ještě velmi trnitá a navíc na ní stojí skutečně tvrdý a nebezpečný Goliáš - Bayern Mnichov. I když nyní trošku tápající.

Sobota ukázala, že stejně dlouhá cesta čeká i na fotbalisty Chelsea. Fotbalisté miliardářského klubu opět předvedli své „schopnosti". Před svým šéfem i novým koučem se zrovna v ideálním světle parta kolem Petra Čecha neukázala. A i když osobně příliš nemám rád Nicolase Anelku, musím uznat - nebýt jeho, Chelsea by byla v ještě větších problémech. Je to paradox - při té vší bídě „blues" zažívá francouzský útočník jednu z nejproduktivnějších sezón kariéry. Kdo by tomu věřil po loňském finále Ligy mistrů a jeho lajdácky kopnuté rozhodující neproměněné penaltě proti Van der Sarovi.

Přesto o dvou fotbalistech se dá říct - že o tomto víkendu na vrcholu stanuli. O kterých? První se jmenuje Raúl Gonzáles a je od neděle nejlepším střelcem všech dob nejúspěšnějšího klubu světa - Realu Madrid. Jeho 309 branek ve všech soutěžích v dresu „bílého baletu" je skutečně výkon, před kterým se musí smeknout, i když zrovna královskému klubu nefandíte. Navíc jakoby živou vodou letos politý Raúl má ještě pár střeleckých let před sebou - nezbývá než mu popřát hodně štěstí, střeleckého prachu a také zdraví.

Po tom jistě touží i další hrdina posledních hodin - Eduardo da Silva. Chorvatský ofenzivní univerzál, narozený pod sochou Ježíše Krista v brazilském Riu de Janeiro, vstřelil dnes v opakovaném utkání Anglického poháru dva góly do sítě Cardiffu. Na tom by nebylo nic zvláštního - kdyby pětadvacetiletý hráč neutrpěl 23. února loňského roku komplikovanou zlomeninu kotníku a lýtkové kosti a dnes to nebyl jeho první ostrý zápas v áčku Arsenalu. Chorvatský fotbalista prokázal nejen fotbalový um, ale také velkou vnitřní sílu. Ale v této zemi jsou na to asi „experty" - jeho krajan Ivan Klasnič je například prvním fotbalistou, který skóroval na ME po transplantaci ledviny...

Cesta na vrchol je prostě někdy hodně trnitá a dlouhá, ale jeho dosažení stojí za to!

Jan Novák / Fotbalportal.cz

Nejnovější články