Zpět na » Ostatní » Zemřel ekvádorský fanoušek, předseda IFF za mřížemi

Zemřel ekvádorský fanoušek, předseda IFF za mřížemi

0

Líbilo se

18.09. - Můžete se dočíst o smrti fanouška v Ekvádoru i o předsedovi Indonézské fotbalové federace, který se dostal za mříže.

Ekvádorská policie začala v pondělí vyšetřování smrti jedenáctiletého fotbalového fanouška, kterého během zápasu Emelec - Barcelona ve městě Guayaquil o život připravila ohňostrojová raketa. Carlose Cedena zasáhla zatoulaná pyrodechnika do horní části hrudi, přičemž exploze mu způsobila zlomeninu třech žeber, roztrhla průdušnici a vzápětí zkolabovaly plíce. "Ztratil velmi mnoho krve, proto ho nebylo možné zachránit," uvedl soudní lékař Juan Montenegro.

Prezidenta Indonézské fotbalové federace Nurdina Halida odsoudili na dva roky vězení za to, že během ekonomické krize v Asii na konci devadesátých let 20.století zpronevěřil 18milionů dolarů. Halid, kterého nedávno zvolili do indonézského parlamentu za největší politickou stranu Golkar, šefuje fotbalu v zemi od roku 2003. V roce 2004 se však dostal za mříže za pašování rýže z Vietnamu, přesto vedl fotbalovou federaci i z vězení. Propustili ho vloni a na začátku tohoto roku byl znovu zvolen.

Martin Kovařík / FotbalPortal.cz, SITA

Nejnovější články