Zpět na » Nizozemsko: Eredivisie » Hraješ v Rusku? Nechceme tě! Ajax odmítl "dokonalý" přestup mladého Arménce

Hraješ v Rusku? Nechceme tě! Ajax odmítl "dokonalý" přestup mladého Arménce

Hraješ v Rusku? Nechceme tě! Ajax odmítl © iconsport.photo - Eduard Spertsyan

0

Líbilo se

04.09. - Ajax měl zájem o arménského reprezentanta Eduarda Spertsyana. Je a byl tu ale jeden velký problém. Spertsyan ačkoliv reprezentující Arménii, je rodilý Rus a v Rusku také hraje. Jedná se o jednoho z vůbec nejlepších hráčů soutěže, ale podle ředitele Ajaxu Svena Mislintata je právě tohle důvod, proč nemohl nizozemský celek přivést svého "De Bruyneho" do Amsterdamu.

Jméno Eduard Spertsyan vám asi dvakrát nic neřekne. V Rusku je to ale známé a velmi vážené jméno. Je to 23letý rodák z ruského Stavropolu. Narodil se arménským rodičům a právě Arménii se také rozhodl reprezentovat. Celou svou dosavadní kariéru strávil v Krasnodaru. Jeho poslední 2 ligové sezóny byly doslova brutální. V té minulé dal z pozice ofenzivního záložníka 10 gólů a na 12 nahrál. Ve výborných výkonech pokračuje i letos. Za 7 zápasů skóroval 4x a nahrál na 2 góly. Jeho hodnota stoupla na 12 milionů eur.

Obrovský zájem o něj měl Ajax a jeho trenér Maurice Steijn. Z Ruska na něj šly vynikající reporty a mluvilo se o tom, že pokud by do Ajaxu šel, za pár let by mohl přestoupit za několikanásobek. A na to v Ajaxu slyší. Jenomže vidle do tohoto přestupu hodilo vedení. Důvod? Spertsyan hraje v Rusku. Klubový ředitel Sven Mislintat pak veřejně řekl, že právě to je důvod, proč 23letý Arménec nepřišel. Jediný důvod, proč s tímhle chodit ven je transparentnost a snaha Mislintata být v roli hrdiny, který nebude obchodovat s ruskými kluby. Proti tomuto kroku jsou i fanoušci Ajaxu, kteří nesouhlasí s tím, že klub přijde o svého "De Bruyneho" kvůli tomuto gestu.

Nekoupili jsme ho protože hraje v Rusku. Ne protože by na to neměl. Pro Ajax mohl být něco jako Kevin De Bruyne pro Manchester City. Hráče podobných kvalit za podobné peníze na světě nenajdete," řekl ředitel Ajaxu Sven Mislintat.

Eduard Spertsyan

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články