Zpět na » Nizozemsko: Eredivisie » Ajax pracuje na příchodu mistra světa Rulliho z Villarealu

Ajax pracuje na příchodu mistra světa Rulliho z Villarealu

Ajax pracuje na příchodu mistra světa Rulliho z Villarealu © theguardian.com - Geronimo Rulli prožívá nejlepší období kariéry

0

Líbilo se

24.12. - Na mistrovství světa sice neodchytal ani minutu, ale z trofeje se může těšit stejně jako každý jiný. I pro Geronima Rulliho je to životní úspěch a to, že je mistrem světa mu už nikdo nikdy nevezme. Možná se ale bude stěhovat. Přestupovou prioritou je pro Ajax, který shání nového gólmana. Jednání s hráčem i Villarealem už prý začla, a tak začíná Rulliho přestup vypadat reálně.

Na první trofeje ve své krásné kariéře musel Rulli čekat až na hranici třicítky. Začínal v argentinském Estudiantes, ale v roce 2014 se přesunul do Uruguaye. Obratem ale šel hostovat do Španělska. Vybral si ho Real Sociedad, kde si během dvou sezón udělal dobré jméno a přestoupil z Uruguaye do Manchesteru City. Ten ho poslal zpět do San Sebastiánu. Po pouhém půl roce hostování ho španělský celek konečně vykoupil. Odchytal celkem 170 zápasů a po hostování v Montpellieru se dostal až do Villarealu, kde prožívá nejúspěšnější období své kariéry.

Na konci sezóny 2020/21 zvedl nad hlavu pohár pro vítěze Evropské ligy a v dalším ročníku Villareal dotáhl až do semifinále Ligy mistrů, kde sice šance výborně hrajícího celku potopily jeho chyby, ale udělal velký dojem. Pro klub je naprosto klíčovou postavou a po odchodu Sergia Asenja prakticky nemá žádnou jinou reálnou konkurenci. Druhým gólmanem je Pepe Reina, který by při Rulliho případném odchodu mohl ve svých 40 letech převzít jeho místo.

V Ajaxu na stará kolena své nejlepší roky prožívá Remko Pasveer, který byl původně krátkodobou náhradou za suspendovaného Andrého Onanu, který už navíc chytá za Inter. Je mu 39 let a jeho kariéra se chýlí ke konci. Geronimo Rulli je pro vedení Ajaxu prioritou číslo jedna. Ačkoliv je pro Villareal klíčovou postavou, měl by být ochotný ho pustit. Jednání už navíc začla a jeho přestup do slavného klubu z Amsterdamu se zdá být velmi blízko.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články