Zpět na » Nizozemsko: Eredivisie » V Nizozemsku skončila sezóna. Ajax titul nedostane, nikdo nesestoupí

V Nizozemsku skončila sezóna. Ajax titul nedostane, nikdo nesestoupí

V Nizozemsku skončila sezóna. Ajax titul nedostane, nikdo nesestoupí © skysports.com, fotbalportal.cz - Ajax titul nedostane

0

Líbilo se

24.04. - I přes veškerá doporučení UEFA se zbytek letošní sezóny nizozemské Eredvisie už nedohraje. Nařízení vlády zní jasně: žádný fotbal nejméně do 1. září. Je tedy jasné, že sezóna končí. Takto rozhodla i nizozemský fotbalový svaz. Mistr ale vyhlášen nebude. Vedoucí Ajax Amsterdam tedy další zářez na pažbě nepřidá. Ale půjde do Ligy mistrů. Stejně jako druhý Alkmaar.

Dnes proběhlo jednání se zástupci všech klubů nizozemské ligy. Během videokonference bylo rozhodnuto o všech zásadních věcech. Zbytek sezóny není možné dohrát, proto zůstává stávající pořadí v tabulce pro nasazení do pohárů.

Ovšem nikdo titul nedostane, nikdo také ze soutěže nesestoupí, ani do ní nikdo nepostoupí. V současné tabulce je na vedoucí pozici Ajax Amsterdam. Ovšem jen o skóre před Alkmaarem, který jej v obou duelech porazil.

Titul Ajax nedostane. Mistrem nebude nikdo. Ale Ajax a Alkmaar obsadí místa pro přímý postup do příštího ročníku Champions League.

Do Evropské ligy jdou třetí Feyenoord, čtvrtý PSV Eindhoven a pátý Tilburg.

Je velmi pravděpodobné, že podobný scénář čeká i belgickou ligu. Ta už jednou rozhodla o zrušení zbytku sezóny, ale následně ještě couvla po varování UEFA. Teď už ale UEFA ustoupila a jednotlivé asociace se mohou samy rozhodnout. V Belgii by ovšem měl připadnout Bruggám, které mají na čele náskok.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články