Zpět na » MS 2022 » MS fotbal 2022: Rozhodčí ze Zambie si pro tentokrát hodinky uhlídal, ale bylo to jediné pozitivum ve zpackaném zápase

MS 2022 - MS fotbal 2022: Rozhodčí ze Zambie si pro tentokrát hodinky uhlídal, ale bylo to jediné pozitivum ve zpackaném zápase

MS fotbal 2022: Rozhodčí ze Zambie si pro tentokrát hodinky uhlídal, ale bylo to jediné pozitivum ve zpackaném zápase © thestar.com - Jenny Sikazwe

0

Líbilo se

24.11. - Televizní kamery zachytily šéfa komise rozhodčích, Pierluigiho Collinu, jak na tribuně v průběhu utkání Kanada - Belgie nespokojeně kroutí hlavou. Výkon hlavního arbitra ze Zambie totiž neodpovídal důležitosti utkání. Janny Sikazwe je přitom magnetem na skandály, v minulosti totiž dvakrát ukončil utkání ještě před vypršením devadesáti minut.

Mistrovství světa ve fotbale má zázračnou moc propojovat kontinenty a spojovat lidi celé planety. Ačkoliv zrovna v případě Kataru stojí mocně protlačované heslo na velmi křehkých nohách. Nicméně světový šampionát s sebou přináší také úskalí nominace rozhodčích, kteří podobně jako v případě účastníků musí pocházet ze všech kontinentů. Mistrovství světa je totiž pro všechny, všech a se všemi.

A pokud se africká fotbalová konfederace rozhodne, že zambijský rozhodčí Janny Sikazwe si nominaci do Kataru zaslouží, musí ho Pierluigi Collina zařadit do týmu spolu s dalšími pětatřiceti hlavními rozhodčími, devětašedesáti pomezními a čtyřiadvaceti videorozhodčími.

Proč by ale někdo chtěl stavět k Sikazwemu pomezní z Angoly a Mosambiku, nemluvě pak o venezuelském videorozhodčím, který dal vše mu korunu. Jenny Sikazwe má za sebou skandál, z utkání Tunis - Mali v roce 2021, kdy si špatně nastavil hodinky a hru ukončil již v 85. minutě. Po upozornění ze strany nevěřícně se dívajících trenérů hra znovu pokračovala, ale jen do 89. minuty, kdy Sikazwe podruhé ukončil utkání ještě před vypršením devadesáti minut.

Na Mistrovství světa v Kataru sice zápas Belgie s Kanadou dospěl do svého řádného konce, ale to bylo asi tak vše pozitivní, co by se dalo zmínit. Sikazwe nejprve neodpískal pokutový kop po jasném faulu na Hoiletta kvůli neexistujícímu offsidu (míč ve skutečnosti šel přes belgického hráče) a před koncem poločasu nechal hru pokračovat i po velmi jasném faulu na Kanaďana Laryea. V obou případech došlo na poradu s videorozhodčím, ani jednou to ale názor zambijského arbitra nezměnilo.

Rozhodování zápasu Belgie - Kanada bylo skandální a vinu za to nese Pierluigi Collina, který na tribuně utkání osobně asistoval a jen nevěřícně kroutil hlavou. Fanoušci si tak mohou jen přát, aby se čtveřice rozhodčích už na hřišti v Kataru neobjevila. Mistrovství světa je totiž všech, rozhodčí nevyjímaje, ale vysvětlujte to Kanaďanům.

Andrea Suttnerová / fanpage.it, calciomercato.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články