Zpět na » MS 2022 » MS ve fotbale 2022: Zima na stadionech v Kataru

MS 2022 - MS ve fotbale 2022: Zima na stadionech v Kataru

MS ve fotbale 2022: Zima na stadionech v Kataru © -

0

Líbilo se

26.11. - Nainstalovat klimatizace na stadiony byla asi chyba. Fanoušci a novináři si stěžují na zimu, která je na stadionech během MS ve fotbale 2022. Při zahajovacím utkání Katar versus Ekvádor bylo fanouškům zima, venku tu dobu bylo 25 stupňů a pořadatelé se rozhodli, že zapnou klimatizaci naplno. Fanouškům ani moc nepomohly vlajky, které si dávali přes sebe. A novináři si stěžovali na klimatizaci při utkání Anglie versus Írán.

I když se MS ve fotbale 2022 hraje v Kataru, tak je fanouškům a novinářům na stadionech zima. Mistrovství světa se letos nehraje v tradičním období na přelomu června a července, ale až v zimních měsících z důvodu, že v létě v Kataru panují vysoké teploty.

Katar vybudoval na stadionech klimatizace které mají zmírnit vysoké teploty. Venkovní teplota ideálních 25 stupňů. Klimatizace na stadionu nastavena na 20 stupňů. Pocitová teplota? Mnohem nižší. Fanouškům během zahajovacího duelu domácího Kataru s Ekvádorem bylo na stadionu Al-Bayt chladno.

„Všichni jsme úplně zmrzlí. Máme zmrzlé nohy a musíme se přikrývat vlajkami, abychom se trochu zahřáli. Chtěli jsme, aby tu klimatizaci vypnuli, ale to se nepovedlo,“ stěžovali si novinářům ekvádorští příznivci, kteří vydrželi na stadionu Al-Bayt po celé zahajovací utkání. Katarští organizátoři pustili naplno klimatizaci, která má ochlazovat prostředí stadionu, zároveň však nechali otevřenou střechu a výsledkem byl nepříjemný chlad.

Zima nebyla jen fanouškům při prvním utkání, ale i novinářům v duelu Anglie Írán. V pondělí byly klimatizace spuštěné na maximum a novinářům, kteří seděli pod nimi byla zima. Někteří si vyndali mikiny a svetry a zapínali si je ke krku, někteří si snažili samotné klimatizace vypnout, nebo je otáčet směrem k žurnalistům, ale ani to nepomohlo.

Jan Považan / fifa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články