Zpět na » Francie: Ligue 1 » Bradley Barcola přestupuje z Lyonu do PSG za 45 milionů eur

Bradley Barcola přestupuje z Lyonu do PSG za 45 milionů eur

Bradley Barcola přestupuje z Lyonu do PSG za 45 milionů eur © en.psg.fr - Bradley Barcola hráčem PSG

0

Líbilo se

01.09. - Zájemce zaujal především fantastickou jarní částí sezóny, kdy v Lyonu zdatně sekundoval i Alexandru Lacazettemu, připsal si i spoustu asistencí a jeho cenovka rychle stoupla. Zájem o něj měl Manchester City nebo Brentford, ale Bradley Barcola nakonec míří za 45 milionů eur do PSG, kde posílí už tak našlapanou ofenzivu, do které by se ještě měl přidat Randal Kolo Muani.

Bradley Barcola se poprvé připojil k Olympique Lyon, když mu bylo teprve 8 let. Vypracoval se až do prvního týmu, kde mu dal Peter Bosz první šanci ve druhé polovině sezóny 21/22. Něco málo odehrál, ale minulý ročník byl zlomový. A především pak jarní fáze. V útoku s klubovou legendou Alexandrem Lacazettem vytvořil úderné duo a sezónu ukončil se 7 góly a 10 asistencemi. 20letý křídelník se ukázal i na evropském šampionátu do 21 let, kde Francie bohužel vypadla s Ukrajinou a Barcolu jsme nemohli sledovat déle.

Výčet klubů, které se o něj letos zajímaly, už ale sám o sobě říká, že je to výjimečný talent. Barcola byl totiž mezi možnostmi Manchesteru City jako náhrada za Riyada Mahreze. Nakonec přišel Jeremy Doku, ale další možností byl Brentford, jenž se také honí za křídelníkem a po odmítnutí Bradleym Barcolou nyní dotahuje příchod nadějného Belgičana Bakayoka z PSV. Médii už dříve probleskly zprávy i o Liverpoolu, ale ten zájem zřejmě zas tak žhavý nebyl a pro 20letého Francouze tak Premier League prozatím padá.

Už je totiž oficiálně hráčem PSG, které staví opravdu velmi zajímavý tým a ofenziva je neskutečně nabitá. Kylian Mbappé, Ousmane Dembelé, Marco Asensio, Kang-in Lee, Goncalo Ramos a přijít má i Randal Kolo Muani z Frankfurtu. Barcola to nebude mít lehké se dostat do sestavy, ale bude hrát v klubu s nejvyššími ambicemi. PSG za něj Lyonu zaplatilo 45 milionů eur, přičemž dalších 5 může dostat v rámci bonusů. Smlouvu podepsal na 5 let. Pro PSG byl Barcola jedním z hlavních cílů už od začátku přestupového období. No už bylo na čase.

David Suchý / en.psg.fr

Nejnovější články