Zpět na » Francie: Ligue 1 » Mbappé může jednostranně vypovědět smlouvu s PSG, tvrdí advokát Grassani

Mbappé může jednostranně vypovědět smlouvu s PSG, tvrdí advokát Grassani

Mbappé může jednostranně vypovědět smlouvu s PSG, tvrdí advokát Grassani © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Kylian Mbappé

2

Líbilo se

26.07. - Kylian Mbappé a PSG jsou v centru pozornosti světového fotbalu. Zatímco pařížský klub hodlá čtyřiadvacetiletého hráče přinutit k prodloužení smlouvy nebo jej pošle na tribunu, mladý útočník chce dohrát poslední rok smlouvy v týmu a pak odejít. Obě strany mají k řešení situace daleko a experti na sportovní právo tvrdí, že jednou z možností je jednostranné vypovězení smlouvy. Kdy a jak k němu může Mbappé přistoupit?

Kylian Mbappé trvá na tom, že by rád v PSG dohrál poslední rok smluvního závazku a příští léto přestoupí do jiného klubu, ideálně do Realu Madrid. Takový scénář se ovšem nelíbí jeho současnému zaměstnavateli, PSG, který chce s hráčem prodloužit smlouvu, a pokud by na to nedošlo, bude tlačit na jeho okamžitý prodej.

Aby hráče PSG „přinutilo“ ke spolupráci, dělá vše proto, aby mu situaci co nejvíce znepříjemnilo. Kylian Mbappé proto nebyl povolán na turné po Japonsku a trénuje sám v Paříži. Před sebou má výhled sezóny na tribuně bez toho, aniž by hrál.

V případě, že by mu ale podobné zacházení ze strany PSG hrozilo, může se Kylian Mbappé obrátit na právní zástupce a s klubem jednostranně rozvázat smlouvu.Mbappé se může vyvázat ze smlouvy, pokud se chování klubu neomezí na jedno nepovolání k ligovému utkání a místo toho se jedná o opakovanou situaci a izolaci hráče a to z naprosto jasného důvodu: vůle neprodloužit smlouvu,“ vysvětluje Mattia Grassani, italský právník specializující se na sportovní právo několika klubů italské Serie A.

Rozhodujícím momentem bude začátek sezóny ve francouzské lize, kdy se ukáže, zda Mbappé může žalobu na PSG podat. „Pokud bude Mbappému do 13. srpna opakovaně znemožněno vykonávat činnost z prvním týmem, trénovat nebo být povoláván, bude mít dostatečný důvod obrátit se na francouzský sportovní soud a mohl by ukončit smlouvu a získat dokonce od klubu odškodnění,“ uvedl právník Grassani, který tak přilil olej do ohně, jenž se v Paříži evidentně vymkl kontrole a nedaří se jej uhasit.

Andrea Suttnerová / fichajes.net

Nejnovější články