Zpět na » Francie: Ligue 1 » PSG tlačí Mbappého do rozhodnutí o prodloužení smlouvy

PSG tlačí Mbappého do rozhodnutí o prodloužení smlouvy

PSG tlačí Mbappého do rozhodnutí o prodloužení smlouvy © goal.com - Mbappe v utkání francouzské ligy

0

Líbilo se

27.02. - Kylian Mbappé má podle francouzského tisku čtyři měsíce na to, aby se rozhodnul, zda bude svou fotbalovou kariéru chtít spojit s PSG i po sezóně 2023/24. Pokud nedá klubu vědět své stanovisko do konce sezóny, jeho smlouva bude ukončena bez možnosti prodloužení na konci příštího ročníku.

Hvězda PSG se do posledního června 2023 musí rozhodnout, zda chce nadále hrát v pařížském klubu. Pokud tuto opci neuplatní již nyní, skončí mu podepsaná smlouva na konci příští sezóny a nebude již možné ji později prodloužit.

Rok poté, co francouzský reprezentant s velkou slávou podepsal v klubu novou smlouvu přichází problematika opět na scénu. Kylian Mbappé totiž podle listu L´Équipe podepsal smluvní kontrakt na dva roky a třetí sezóna byla opcí. O tom, zda ji v PSG odehraje či ne, je nutné rozhodnout již nyní.

V Parc des Princes jsou si vědomi, že mají v rukou jeden z klenotů světového fotbalu, otázkou je, zda se Mbappé nechá zlákat ještě na jeden rok smlouvy s platem 50 milionů eur ročně nebo bude čekat na nabídky z jiných klubů.

Kylian Mbappé přišel do Paříže z Monaka v pouhých devatenácti letech a okamžitě začal udivovat fotbalový světa a všechny ubezpečil o tom, že 180 milionů eur, které za něj PSG zaplatilo bylo výtečnou investicí.

Francouzská hvězda se v minulém týdnu při vítězství 3:0 nad Olympiquem Marseille podílela na výsledku dvěma góly a asistencí. Vyrovnala tak Edisona Cavaniho na pozici nejlepšího střelce PSG. Kylian Mbappé ale hranice dvouset branek dosáhl o pětapadesát utkání dříve. Budoucnost francouzského hráče je možná nejistá, nicméně zájemci budou na Mbappého stát řadu vždy, ať už to bude na konci příští sezóny nebo o rok později.

Andrea Suttnerová / sport.es

Nejnovější články