Zpět na » Francie: Ligue 1 » Neymar znovu gólem zařídil výhru PSG. Je v životní formě?

Neymar znovu gólem zařídil výhru PSG. Je v životní formě?

Neymar znovu gólem zařídil výhru PSG. Je v životní formě? © sandiegouniontribune.com - Neymar se znovu trefil

2

Líbilo se

11.09. - Byl prakticky na odpis a nenáviděný fanoušky svého vlastního klubu. PSG se ho dokonce údajně chystalo zbavit. To co Neymar předvádí v tomto ročníku Ligue 1, je ale konečně to, co čekáte od hráče za 222 milionů Eur. Je nezastavitelný a nemůžu si vybavit jediného hráče na světě kromě Erlinga Haalanda, který by měl takovou formu a čísla jako brazilský kouzelník. Gólem rozhodl zápas s Brestem. Je v životní formě?

PSG zatím v celé sezóně zaváhalo jen při remíze s Monacem. Jinak je to válec, který přejede kohokoliv, kdo se mu připlete do cesty. V zápase s Brestem v rámci 7. kola Ligue 1 to ale neměli princové z Paříže jednoduché. Soupeř poměrně dobře vzdoroval a bylo vidět, že zejména Mbappé neměl svůj den. Naštěstí tu ale byl Lionel Messi, který dokonalým centrem přenesl hru do dobré pozice na Neymara a ten se nemýlil.

Jeho statistiky? 7 zápasů, 8 gólů a 6 asistencí. Mbappé? 6 zápasů, 7 gólů. Messi? 7 zápasů, 3 góly a 7 asistencí. Čísla útočného trojzubce PSG jsou jako z jiného vesmíru. Přesně na takovýhle válec jsme čekali celý minulý ročník. Bohužel přišel až v posledních kolech. Pod trenérem Galtierem se ale PSG stává takřka neporazitelým mužstvem.

Je tu ale jedna věc. Podobnou sílu mělo PSG ve Francii takřka vždy. Za doby Zlatana Ibrahimoviče šel z PSG obrovský strach a obránci se modlili, aby nemuseli hrát.Vždyť v sezóně 15/16 dal 38 gólů a na 13 nahrál. Cavani se trefil 19x. 10+18 zapsal Di María. Podobná, i když asi o něco menší síla. A jak PSG dopadlo v Lize Mistrů? Vypadlo s Manchesterm City ve čtvrtfinále. Omlouvat to sílou soupeře? Ne! Pokud chcete vyhrát Ligu Mistrů, dáváte do toho nehorázné množství financí, musíte porazit všechny největší soupeře.

Co tím chci říct? Jedna věc je naprosto ničit Ligue 1 a druhá věc je drtit soupeře v Lize Mistrů. Rovnat se s top týmy z ostatních soutěží. Jak by dopadlo současné rozjeté PSG v konfrontaci s rozjetým Manchesterem City? To se možná dozvíme ve vyřazovací fázi. Do té doby můžeme jen spekulovat. Vše ale nasvědčuje tomu, že když PSG posílilo posty, kde mělo problém, což je hlavně záloha, kde má nyní spoustu kvalitních možností, a konečně se pořádně sehrálo útočné trio, ačkoliv asi nemá moc chemie mimo hřiště, že letos může být ten rok. Ten rok, kdy se práce a finance katarských majitelů přetaví v největší kluboovu trofej.

David Suchý / transfermarkt.com

Nejnovější články