Zpět na » Francie: Ligue 1 » Alexis Sánchez dotahuje přesun do Francie, bude hrát za Marseille

Francie: Ligue 1 - Alexis Sánchez dotahuje přesun do Francie, bude hrát za Marseille

Alexis Sánchez dotahuje přesun do Francie, bude hrát za Marseille © MARCA - Sánchez si vyzkouší francouzskou ligu

1

Líbilo se

10.08. - Poslední dvě angažmá se jednomu z historicky největších talentů chilské kopané nepovedla zdaleka podle představ. V Manchesteru United se neprosadil vůbec a ani ve službách Interu Milán to poslední tři sezóny nebyla úplná hitpárada, na kterou jsme od Sáncheze byli zvyklí. Teď se ale rychlonohý křídelník pokusí oživit svou kariéru na scéně Ligue 1.

Asi nejlepší fotbalové roky zažil Alexis s Arsenalem, kde patřil mezi roky 2014 a 2018 k největším hvězdám Premier League. Přesun do Manchesteru United ovšem nezvládnul, a tak se bývalý hráč Udinese nebo Barcelony rozhodl vrátit do dobře známé Itálie.

Sezónu 2019/20 strávil na San Siru ještě skrze hostování, které se povedlo a stal se z něj trvalý přestup. V uplynulém ligovém ročníku však už oporu chilské reprezentace trenér Simone Inzaghi jen sedmkrát jmenoval do základní sestavy. Obě strany vycítily, že nastal čas na změnu.

Rodák z Tocopilly se domluvil na předčasném ukončení smlouvy a během tohoto léta si tak mohl hledat nového zaměstnavatele. Společnou řeč našel s Olympiquem Marseille, který již na svých oficiálních platformách oznámil očekávaný příchod nevysokého forvarda.

Jediné, co zbývá, je, aby Sánchez podstoupil zdravotní prohlídku, což se s největší pravděpodobností stane v nejbližších hodinách, potažmo dnech. Následně bude muset bez letní přípravy naskočit do již rozjeté francouzské nejvyšší soutěže.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, theathletic.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články