Zpět na » Francie: Ligue 1 » Conte diktuje PSG podmínky, za jakých přijme post trenéra

Francie: Ligue 1 - Conte diktuje PSG podmínky, za jakých přijme post trenéra

Conte diktuje PSG podmínky, za jakých přijme post trenéra © goal.com - Bude Antonio Conte novým trenérem PSG?

0

Líbilo se

25.04. - Francouzský deník Le Parisien potvrdil kontakty mezi vlastníkem PSG a současným trenérem Tottenhamu, italským trenérem Antonio Contem. Deník The Sun zašel v detailech ještě dále a fanouškům představil Conteho vysněný tým, který požaduje po PSG: od Lukaka, přes Pogbu až po Rashforda.

Židle pod Mauriciem Pochettinem se povážlivě hýbe a vlastně už je veřejným tajemstvím, že vedení PSG hledá trenéra, který usedne na lavičku francouzského klubu v příští sezóně. PSG si sice ve víkendovém utkání po remíze 1-1 s Lens zajistil v předstihu ligový titul, fanoušci ale po závěrečném hvizdu své hvězdy neoslavovali. Většina domácích příznivců totiž na protest opustila stadion ještě před závěrečným hvizdem.

PSG za sebou nemá úspěšnou sezónu, ligový titul bohužel nestačí. Před sezónou arabské petrodolary tekly proudem proto, aby si francouzský klub zajistil vítězství v Lize Mistrů. K Ušatému poháru se ale PSG ani nepřiblížilo a změna na postu trenéra je tedy logickým vyústěním situace. PSG hledí do budoucnosti a příští sezóna by mohla být oblečena do italské trikolóry.

Osud Mauricia Pochettina je zpečetěn a kandidátem číslo jedna na post trenéra je Antonio Conte. PSG si od něj slibuje pevnou ruku ve vedení šatny, zejména ukočírování divokého vztahu Donnarumma - Navas, ale také zvládnutí útočného tria. Deník Le Parisien zprávu o pravděpodobném angažmá Conte rozšířilo před několika dny a tvrdí, že trenér ze Salenta je nové destinaci nakloněn. Francouzští novináři se navíc shodují na tom, že profil italského trenéra by PSG mohl sedět a je ten správný v tažení na zisk vysněné evropské trofeje.

Bývalý trenér Juventusu a Interu Milán bude vyzván, aby se vyvázal ze smlouvy s Tottenhamem, která je platná do června 2023. I Anglický tisk si všímá tlaku ze strany PSG na italského trenéra a nepochybuje o tom, že by Conte v létě nepřešel na francouzskou lavičku. Prvním jménem, které si Antonio Conte vyžádal na svém budoucím zaměstnavateli, by měl být Marcus Rashford, kterého vedení PSG dlouhodobě vyhlíží coby náhradu za Kyliana Mbappého.

Antonio Conte by v PSG dále velice rád přivítal dva ze svých oblíbených hráčů: Lukaka a Pogbu. Romelu Lukaku by mohl být skvělou novou posilou do útoku, pochopitelně v případě, že PSG opustí Mbappé, zatímco Francouz odcházející v Manchesteru United by mohl podporovat ofenzívu záložní řady. Ve vysněné Conteho sestavě by měli být potvrzeni také italští reprezentanti Donnarumma a Verratti, kteří jsou staří známí italského trenéra.

Andrea Suttnerová / leparisien.fr, thesun,co,uk, corrieredellosport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články