Zpět na » Francie: Ligue 1 » I velké týmy zasáhne krize, říká Pochettino po první prohře na lavičce PSG

Francie: Ligue 1 - I velké týmy zasáhne krize, říká Pochettino po první prohře na lavičce PSG

I velké týmy zasáhne krize, říká Pochettino po první prohře na lavičce PSG © goal.com -

0

01.02. - Fotbalisté Paris Saint-Germain utrpěli první prohru pod taktovkou nového kormidelníka Mauricia Pochettina. V nedělním souboji 22. kola Ligue 1 zakopl úřadující mistr na půdě Lorientu, o senzační výhře domácích 3:2 rozhodl ve druhé minutě nastaveného času Teremas Moffi.

PSG utrpělo pátou prohru v probíhající ligové sezoně a v tabulce kleslo na třetí příčku. Lorient si naopak pomohl v boji o záchranu, dosáhl druhého vítězství za sebou a za sedmnáctým Nantes zaostává už pouze o skóre.

Zaváhání Paříže využilo OSC Lille, které si poradilo s Dijonem 1:0 a vyšvihlo se na čelo soutěže. Těsnou výhru domácích zařídil ve 29. minutě turecký záložník Yusuf Yazici. Lille dosáhlo čtvrtého triumfu za sebou, vede tabulku o dva body před druhým Lyonem a o tři body před třetím PSG.

PSG
„Musíme myslet pozitivně a posunout se dál. Ve fotbale se stává, že i velké týmy zasáhne krize respektive nemají svůj den. To byl dnes i náš případ. Nezbývá nám nic jiného, než dál tvrdě pracovat.“

„Hráči si uvědomili, že v každém zápase ze sebe musí vydat sto procent, jinak se může přihodit taková nepříjemnost," uvedl Pochettino, který začátkem roku nahradil na lavičce PSG Thomase Tuchela.

Bývalý kouč Tottenhamu Hotspur debutoval remízou 1:1 na hřišti St. Etienne, následovaly čtyři výhry včetně triumfu ve francouzském Superpoháru.

„Udělali jsme několik chyb v obraně, které soupeř potrestal. Musíme ten zápas co nejrychleji hodit za hlavu a pracovat na sobě, protože jen tudy vede cesta k úspěchu," nechal se slyšt křídelník PSG Angel Di Maria.