Zpět na » Francie: Ligue 1 » Kanadský megatalent se údajně i přes koronavirovou infekci rozhodnul pro Lille

Kanadský megatalent se údajně i přes koronavirovou infekci rozhodnul pro Lille

Kanadský megatalent se údajně i přes koronavirovou infekci rozhodnul pro Lille © 90min.com - Skončí Jonathan David skutečně ve Francii?

0

Líbilo se

19.07. - Na kolik fotbalistů reprezentujících zemi javorového listu si z hlavy vzpomenete? Jistě, Alphonso Davies svými výkony z uplynulé sezóny otřásl Bundesligou. Možná se vám vybaví jméno Atiby Hutchinsona, stálice tureckého Besiktase. Do svého fotbalového slovníku byste však rozhodně měli přidat také ofenzivního záložníka Jonathana Davida. Slibný středopolař se prý totiž po Belgii pokusí zazářit i v o úroveň lepší Ligue 1.

Nejeden fanoušek se možná podivoval nad odvážným tahem Gentu, který před dvěma lety ze zámoří zadarmo přivedl neznámého mladíka s haitskými kořeny. 180 centimetrů vysoký borec se však prosadil s nečekanou rychlostí. Po půlroce s B-týmem se zcela bez problémů natrvalo přesunul mezi seniory.

Už sezóna 2018/19 v jeho podání nebyla vůbec špatná, ale ten právě skončený ročník? David se svezl na vlně úžasné formy, jejímž výsledkem se stal finální součet 23 gólů a 10 asistencí napříč všemi soutěžemi. Znovu upozorňujeme, že rodák z amerického Brooklynu obyčejně hrává pod hrotovým útočníkem, nikoliv jako nejvytaženější hráč sestavy.

Nejlepší střelec letošního vydání Jupiler Pro League se pochopitelně s nedostatkem nabídek zvenčí potýkat nemusí. Zatím nejblíže hráčova podpisu má být Lille, které se neostýchá naplnit požadovanou částku 30 miliónů eur. Tomu totiž velmi reálně hrozí odchod ofenzivní opory Victora Osimhena do Serie A. David naopak považuje celek z úplného severu Francie za ideální platformu ke vypilování nedostatků a následnému posunu ještě výše.

Odchovanec několika fotbalových oddílů sídlících v Ottawě se evidentně nehodlá rozviklat ani komplikovanou situací kolem koronavirové pandemie. Nemoc COVID-19 se včera prokázala hned u trojice hráčů Lille, jmenovitě tedy Renata Sanchese, Jonathana Bamby a Nanitama Ikoného. Ligue 1 byla naštěstí, podobně jako belgická nejvyšší soutěž, předčasně ukončena a týmy tak mají čas dát se před příštím ročníkem dokupy.

Vojtech Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články