Zpět na » Francie: Ligue 1 » Souboj o Francii vítěze neměl

Souboj o Francii vítěze neměl

Souboj o Francii vítěze neměl © football365.com - Zlatan Ibrahimovič

2

09.02. - REVIEW Souboj mezi Monakem a PSG ani podruhé v letošní sezóně neměl vítěze. Hosté se sice brzy ujali vedení, ale Thiago Silva vlastním gólem ve druhém poločase zařídil úplně stejný výsledek jako v zářijovém střetnutí v Paříži. Důležité výhry naopak slaví Lyon, Lille a Marseille. Teprve druhou tříbodovou radost v sezóně si připsalo poslední Ajaccio.

Důležitá utkání týkající se předních míst byla odehrána již s předstihem, aby se celá Francie mohla v poklidu soustředit na souboj o příčku nejvyšší. Již v pátek večer se dočasně měnilo pořadí na pohárových pozicích, když se St. Etienne posunulo o skóre na třetí místo po bezbrankové remíze v Toulouse.

V sobotu večer tomu však bylo jinak. Poslední příčku zaručující kvalifikaci o Ligu mistrů si vzalo zpátky severofrancouzské Lille, když konečně po 5 zápasech dokázalo zvítězit. Utkání se Sochaux domácí rozhodli již ve 3. minutě, kdy vítězný gól vstřelil Origi. Uklidňující pojistku přidal o devadesát minut později Mendes.

Do evropských pohárů by se rád vrátil i Olympique Marseille, který k tomu výrazně nakročil jasnou domácí výhrou nad Bastií. Dvěma góly se na výhře 3:0 podílel Dimitri Payet. Marseille je momentálně na 5. místě a od čtvrtého místo, které zaručuje postup do Evropské ligy, jí dělí 2 body.

Hlavní pozornost však byla směřována k utkání, které se odehrálo v neděli večer. Druhé AS Monaco totiž hostilo první PSG. Hosté nastoupili bez Edinsona Cavaniho, kterého v útoku po boku Ibrahimoviće nahradili Lucas a Pastore. A právě argentinský fotbalista otevřel v 8. minutě skóre zápasu.

Vedení hostům vydrželo až do 74. minuty, kdy se o srovnání skóre postaral vlastním zásahem obránce Thiago Silva. Na čele ligové tabulky se tedy nic nezměnilo a PSG i nadále drží před svým pronásledovatelem 5 bodový náskok.