Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » 1. Bundesliga » Borussia Dortmund se v létě rozloučí s Julianem Brandtem. Zájem je z Premier League

Borussia Dortmund se v létě rozloučí s Julianem Brandtem. Zájem je z Premier League

Borussia Dortmund se v létě rozloučí s Julianem Brandtem. Zájem je z Premier League © iconsport.photo - Julian Brandt

0

Líbilo se

08.03. - Byla mu předpovídána obrovská kariéra, a to, že by se jednou mohl dostat na úplný světový vrchol. Ne že by nakonec Julian Brandt neměl dobrou kariéru, ale čekalo se asi trochu více. Na hranici třicítky mu nyní končí smlouva a novou nepodepíše. Kam povedou jeho kroky?

Julian Brandt je odchovancem Wolfsburgu, ale od roku 2014 nastupoval v Bayeru Leverkusen, který si ho vyhlédl na mládežnické úrovni, stejně jako po něm Floriana Wirtze. Očekávalo se tak, že Brandt bude v Bayeru brzy hvězdou a následně na něm klub hezky vydělá. A to se víceméně potvrdilo. Blonďatý ofenzivní univerzál nakonec za Bayer odehrál přes 200 zápasů, byl u skoro stovky gólů a podle mnohých fanoušků asi i prováhal ideální chvíli na přestup. Ten přišel v roce 2019, kdy za něj rok před koncem smlouvy 25 milionů eur zaplatila Borussia Dortmund.

Loučení po 7 letech

Jeho hodnota od přestupu klesala, ale nakonec se přeci jen v Signal Iduna Parku chytil a v posledních letech byl i celkem produktivní. V loňské sezóně byl u 15 branek, letos jich vytvořil v Bundeslize zatím 9. Vzhledem k tomu, jakou hvězdou byl v Leverkusenu, se od něj očekávalo, že Dortmund jeho konečnou adresou nebude, a že se ještě posune někam výš. To se ale nakonec nesplní. Brandt za sebou nemá vyloženě špatné roky, držel si nějakou svou úroveň, ale celkově se čekalo více. Nyní má před sebou poslední měsíce do konce smlouvy s BVB a novou nepodepíše. Nabízí se tak otázka, co bude s Brandtem.

Kam s Brandtem?

Konec sezóny v podání Juliana Brandta hodně napoví. Během poslední reprezentační pauzy se vrátil do národního týmu, stále tak není ze hry pro letní mistrovství světa. Ne snad že by tam měl hrát prim, ale jeho hodnotu a zajímavost to zvedne. A aby se na turnaj dostal, bude muset hrát ve zbytku sezóny skvěle, přidat čísla. To mu pak samo o sobě zajistí větší možnosti. Nejvíce se aktuálně mluví o přestupu do Premier League. Zájem by prý měl Everton, Aston Villa a dokonce i Tottenham, tedy za předpokladu, že se v nejlepší lize světa udrží. Zájem by ale určitě měly mít i ostatní německé kluby nebo celky ze Serie A. Brandt je rozhodně zajímavé jméno.

Přečtěte si také: Emre Can hrál zápas s Bayernem s utrženými vazy v koleni. S klubem se loučí jako válečník

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články