Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » 1. Bundesliga » Erik ten Hag je novým trenérem Bayeru Leverkusen. Bude to s ním další éra velkých úspěchů?

Erik ten Hag je novým trenérem Bayeru Leverkusen. Bude to s ním další éra velkých úspěchů?

Erik ten Hag je novým trenérem Bayeru Leverkusen. Bude to s ním další éra velkých úspěchů? © bayer04.de - Simon Rolfes a Erik ten Hag

0

Líbilo se

26.05. - Odmítnout měl nabídky z italské Serie A, koketoval s Borusií Dortmund nebo Lipskem, ale dnes je jisto, že Erik ten Hag míří do Bayeru Leverkusen, který ho představil jako nového kouče ve stejný den jako Real Madrid Xabiho Alonsa. Přiměje Patrika Schicka k setrvání?

Bayer Leverkusen měl vždy skvělé trenéry. Když se podíváme na jména od roku 2010, je tu Jupp Heynckes, Sami Hyypia, Roger Schmidt a Patrik Schick s láskou vzpomíná na Gerarda Seoaneho. Žádný z nich, a ani z hlubší historie klubu, ale nedokázal to, co Xabi Alonso. Sice velké hráčské jméno, legenda Realu Madrid, Liverpoolu i Bayernu Mnichov, ale nezkušený trenér, který vedl jen B-tým Realu Sociedad. Byly tu i skeptické názory, zda to není jen sáhnutí po jménu, které přiláká pozornost, ale úspěch z toho nebude. Nemůžeme se divit, ale nic nebylo dál od pravdy. Minulou sezónu přišel historický první titul Bayeru Leverkusen, a navíc bez jediné prohry. V Bundeslize to nedokázal nikdy nikdo. Až Bayer pod vedením začínajícího trenéra Xabiho Alonsa.

Těžké hledání

Nebylo tedy divu, že po něm nyní sáhl Real Madrid, kde má nahradit Carla Ancelottiho. Jakmile Alonso oznámil, že v Bayeru pokračovat nebude, vedení v čele se Simonem Rolfesem a Fernandem Carrem se pustilo do jednání. Vysněným jménem měl být Cesc Fábregas z italského Coma. Bývalý Alonsův reprezentační kolega ale odmítl. Po seznamu se tak Leverkusen přesouval k jiným jménům. Řešil se třeba Sebastian Hoeness ze Stuttgartu, ale především Erik ten Hag, bývalý úspěšný kouč Ajaxu, který během tohoto ročníku skončil na lavičce Manchesteru United, se kterým vyhrál v minulých sezónách jak Carabao Cup, tak i FA Cup.

Nový trenér Bayeru Leverkusen

A ve stejný den, jako Real Madrid představil Alonsa, potvrdil i Bayer Leverkusen, že novým trenérem bude skutečně 55letý Nizozemec. Německo pro něj rozhodně nebude úplně novým prostředím. Evropa si ho začala více všímat už jako trenéra B-týmu Bayernu Mnichov, kdy se o něm mluvilo jako o Guardiolově učni. V té době se o něj mimochodem snažila i pražská Sparta. On to ale nakonec vzal přes Utrecht až k fotbalové slávě v Ajaxu a (ne)slavnému angažmá na Old Trafford. V Leverkusenu ten Hag podepsal smlouvu na 2 roky. Tým se ale Bayeru rozpadá. Bude tak na ten Hagovi, aby se pokusil udržet hráče jako třeba Patrik Schick. Na vedení pak bude, aby nahradilo hráče, které udržet nepůjde, a že jich není málo. Hlavně to nesvěřit ten Hagovi. V tom byl údajně problém v Manchesteru. Pro Bayer je to každopádně zajímavé jméno. Vzhledem k počtu změn to asi klidně můžeme označit za začátek nové éry.

Přečtěte si také: Liverpool poslal první nabídku za Floriana Wirtze. Kolik by mohl dostat Bayer Leverkusen?

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články