Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » 1. Bundesliga » Lipsko mění hostování Xaviho Simonse v rekordní přestup

Lipsko mění hostování Xaviho Simonse v rekordní přestup

Lipsko mění hostování Xaviho Simonse v rekordní přestup © iconsport.photo - Xavi Simons

0

Líbilo se

30.01. - Nedávno s ním měli tu čest hráči Baníku Most během přípravy, a on jim ukázal, jaká je jeho kvalita. V Lipsku ho bezmezně milují, a je jednou z největších tváří Bundesligy. Nyní se hostování z PSG mění v trvalý přestup. Xavi Simons se stává “novou posilou” Rudých býků za 80 milionů eur.

Málokterému hráči se dostávalo takové slávy a pozornosti v tak mladém věku jako Xavi Simonsovi. Když jako mladý hrával za Barcelonu, zaujal jménem, vizáží, a hlavně svými schopnostmi. O jeho rozvoj se staral legendární agent Mino Raiola. Ten mu zařídil jeho první profesionální smlouvu s PSG. V Paříži se ale jako hráč prvního týmu neprosadil. Klub ho pustil zadarmo do Eindhovenu s tím, že bude mít možnost ho přivést zpět za symbolickou částku. Eredivisie mladý Nizozemec ovládl, dostal se do reprezentace, a vracel se do Paříže za pouhé 4 miliony eur, což byla desetina jeho tržní hodnoty. Obratem zamířil do Lipska na hostování.

Miláček Bundesligy

To se mu náramně povedlo, Bundesliga z něj udělala jednu z největších tváří soutěže a celé Lipsko si Simonse zamilovalo jako svou největší hvězdu. Mladý sympatický kluk, veřejně pokorný, přitom skvělý fotbalista. V létě se řešilo, kde bude hrát. Ačkoliv by pro PSG byl obrovskou posilou, z nějakého důvodu ho vedení nechtělo a nadále nechce. Řešilo se tak další hostování, kdy se jednalo s Manchesterem United a Bayernem Mnichov, ale ve finále se o něj znovu přihlásilo i Lipsko, a u Simonse prakticky nebylo o čem. Opět je hvězdou, opět se mu daří, ačkoliv Lipsko neprožívá nejlepší období. Jeho kvalitu mimochodem poznali i hráči Baníku Most, kteří měli tu čest postavit se Lipsku v rámci přípravy.

Rekordní přestup Simonse

Nyní přichází blesk čistého nebe a ohromně radostná zpráva pro každého fanouška Lipska. 21letý rodák z Amsterdamu nebude dále na hostování. Lipsko za něj Paříži zaplatí 81 milionů eur včetně bonusů, což je ekvivalentní jeho tržní hodnotě. Xavi Simons pak odsouhlasil smlouvu do roku 2027. Dlouhý kontrakt to zrovna není, což indikuje, že Simons skutečně míří na další velký přestup do top klubů. Kdo ví, třeba dalšího skvělého odchovance La Masie jednou uvidíme i jako hvězdu Camp Nou. Touto dohodou Lipsko láme klubové rekordy. Doposud byl nejdražším hráčem klubové historie Lois Openda, další současná hvězda, která stála 40 milionů eur.

Přečtěte si také: Schickův konkurent zůstává v Leverkusenu. Ronaldo bude mít jiného parťáka

Lipsko v Bundeslize sledujte jedině na Nova Sport!

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články