Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » 1. Bundesliga » Další Čech v Bundelize. Hoffenheim podepsal Robina Hranáče

Další Čech v Bundelize. Hoffenheim podepsal Robina Hranáče

Další Čech v Bundelize. Hoffenheim podepsal Robina Hranáče © tsg-hoffenheim.de - Robin Hranáč

0

Líbilo se

25.08. - Ačkoliv se mu Euro rozhodně nevyvedlo dle jeho představ, dokázal na sebe upozornit i ve velmi dobrém světle. Nejlepší český stoper? Dost možná ano. A rozhodně s obřím potenciálem. I proto Robin Hranáč nyní přestupuje z Viktorie Plzeň do německého Hoffenheimu. Doplní české trio.

Robin Hranáč má za sebou opravdu zajímavou cestu, která zprvu nenasvědčovala tomu, že se tu nyní budeme bavit o bundesligovém stoperovi. Odchovanec Viktorie Plzeň. V prvním týmu, a dokonce i profesionálním fotbale, debutoval až ve 21 letech. Viktoria ho poslala na hostování na Slovensko a následně strávil rok a půl v Pardubicích. V tomto klubu, jenž bojoval o udržení, vytvořil super stoperskou dvojici s Tomášem Vlčkem a pod Radoslavem Kováčem nakonec udržení v baráži vybojoval. V další sezóně už byl obrovskou oporou Viktorie Plzeň. Tak nějak z ničeho nic se najednou začal objevovat i v reprezentaci, prorazil v Evropě a nyní je považován za nejlepšího českého stopera.

Se smíšenými pocity to prokázal i na evropském šampionátu. Hranáč v každém zápase celkem fatálně selhal a nebudeme si lhát do kapsy, mimo jiné i Robin Hranáč nás stál postup ze skupiny. Když ale odhlédneme od těchto chyb, ačkoliv je to velmi složité, máme tu jednoho z nejlepších českých hráčů turnaje, jestli ne nejlepšího. Vymazal Ronalda, Yildize i reprezentanty Gruzie. Kromě fantastické cesty Viktorie Evropou, kdy prakticky neinkasovala a obrana v čele s Hranáčem byla nejsilnějším prvkem týmu Miroslava Koubka, tak své jméno u skautů evropských klubů vylepšil i na onom mistrovství Evropy v Německu.

Velký přestup

Německé trávníky si tedy ošahal a nyní na nich bude hrát každý víkend. Jak bylo avizováno, Robin Hranáč totiž přestupuje do Hoffenheimu a bude hrát Bundesligu. Tým, v němž na něj čekají už Pavel Kadeřábek, David Jurásek a Adam Hložek, za něj zaplatil s bonusy až 11 milionů eur. To z 24letého reprezentanta dělá vůbec nejdražšího hráče, který kdy odešel z Viktorie Plzeň. Překonává tak Michaela Krmenčíka, jenž stál při přestupu do Belgie 6 milionů eur. Hoffenheim posilu do středu obrany potřeboval. Prioritou byl Martin Vitík, ale klub rychle pochopil, že s ním to nepůjde, a ihned šel po Hranáčovi. Hoffenheim si ale nijak nepohoršil. Jsem přesvědčen o tom, že bude pro tento tým s ambicí evropských pohárů posilou.

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články