Zpět na » 1. Bundesliga » Bayer Leverkusen má double. I v deseti dokázal pokořit druholigový Kaiserslautern

Bayer Leverkusen má double. I v deseti dokázal pokořit druholigový Kaiserslautern

Bayer Leverkusen má double. I v deseti dokázal pokořit druholigový Kaiserslautern © iconsport.photo - Bayer Leverkusen má další trofej

0

Líbilo se

25.05. - REVIEW Bayer Leverkusen absolutně nezvládl finále Evropské ligy. Podal nejhorší výkon v sezóně a všechny zajímalo, zda to dokáže otočit a proti druholigovému Kaiserslauternu si ve finále poháru zajistí double. A dokázal. Výhru trefil nádherně Xhaka, ale Leverkusen na to musel jít bez vyloučeného Kossounoua jinak. I výhra 1:0 ale stačila k trofeji.

Bayer Leverkusen - Kaiserslautern 1:0

Branky: 17. Xhaka

Bayer Leverkusen: Hrádecký - Frimpong (90+3. Tella), Kossounou, Tah, Tapsoba, Grimaldo (85. Hincapié) - Hofmann (46. Adli), Andrich, Xhaka, Wirtz (90+3. Hložek) - Schick (46. Stanišič)

Kaiserslautern: Krahl - Zimmer (90+3. Touré), Tomiak, Elvedi, Puchacz - Zolinski (74. Tachie), Kaloč, Ritter, Raschl (83. Klement), Redondo (83. Opoku) - Hanslik (46. Ache)

Bayer měl v první polovině zápasu podle očekávání navrch. Nebyla to ale nějaká extrémní dominance a bombardování branky Krahla. V první obrovské šanci byl Wirtz. Individuální akci mladého klenotu však zneškodnil Krahl zázračným zákrokem. Když se ale balón odrazil o pár minut později k Xhakovi, z druhé vlny nechytatelně napálil balón do sítě z dálky. Super trefa. Připomněl se i Schick. V gólovce vytvořené Grimladem ho ale vymazal stoper Tomiak. Přišel však obrovský zkrat. Kossounouovi odjel balón a místo něj nakopl, spíše prošlápl nohu soupeře. Červená karta zasloužená. V samotném závěru Kaloč vytvořil střeleckou příležitost pro Raschla ale jeho pozemní rána mířila těsně vedle tyče Hrádeckého, jenž v brance Bayeru nahradil Matěje Kováře.

Druhý poločas, to bylo víceméně v hlavní režii bránění Leverkusenu, čemuž přispěla i střídání. Patrik Schick šel dolů hned po první půli, do hry šel bránit Stanišič. Na hře se to vepředu podepsalo. Kaiserslauternu pomohl příchod Ragnara Acheho do hry. Vytáhlý forvard byl nebezpečný a střílel nebezpečně ze střední vzdálenosti. Bayer ale bránil dost zkušeně, hrozil z protiútoků. Aktivní byl Jeremie Frimpong. V posledních zápasech mu to ale nelepí a opět to dokazoval. Dvakrát ve vápně uklouznul a ztratil kontrolu nad balónem. Jednou pak obešel Krahla, ale nahrávka zpět do varu šla přísně na stopera soupeře. Bayeru to ale vadit nemuselo. Parádní rána Granita Xhaka znamená double. Nebylo to podle očekávání jednoznačné, ale stalo se to.

Muž zápasu: Granit Xhaka

Granit Xhaka

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články