Zpět na » 1. Bundesliga » Patrik Schick zřejmě vystřelil Leverkusenu titul. Bayern po 10 letech doma padl s Dortmundem

Patrik Schick zřejmě vystřelil Leverkusenu titul. Bayern po 10 letech doma padl s Dortmundem © iconsport.photo - Patrik Schick

0

30.03. - REVIEW Je to tu! Bundesliga nepoznala za posledních 10 sezón jiného mistra, než Bayern Mnichov. Letos se to ale změní na 99%. Bayern totiž prohrál v derby s Dortmundem 0:2, zatímco Patrik Schick Bayeru Leverkusen v nastavení trefil výhru nad Hoffenheimem. Leverkusen tedy ligu vede o 13 bodů a musel by se stát zázrak, aby tohle Bayern nějak zvrátil.

Bayer Leverkusen - TSG Hoffenheim 2:1

Branky: 88. Andrich, 90+1. Schick, 33. Beier

Bayer Leverkusen byl před tímto kolem v komfortní pozici. Náskok na Bayern 10 bodů a ačkoliv ho čekají i nepříjemní soupeři, bude v roli velkého favorita. Byl jím i dnes. Ale Hoffenheim s Davidem Juráskem i Pavlem Kadeřábkem v sestavě se ukázal být těžkým soupeřem. V první půli se dokázal prosadit Maximilian Beier. Nadějný německý reprezentant využil dobré souhry, a také měl celkem dost štěstí hned v několika ohledech. Než přišla změna stran, vychytrale zkoušel gólmana Hoffenheimu nachytat Grimaldo. Baumann ale jeho oblouk na poslední chvíli vytáhnul.

Oliver Baumann byl velkou postavou tohoto zápasu. Dokázal totiž úspěšně čelit šancím Bayeru, jako když ho protáhla tečovaná rána Floriana Wirtze. 2 navázané famózní zákroky po 77 minutách jen dokazovaly jeho obrovskou kvalitu. Přišel ale pro Bayer typický závěr zápasů s nepříznivým stavem. Ohromná duševní síla, která dělá mistry. Po 88 minutách srovnal Robert Andrich a v první minutě nastavení prudkého balónu před bránu využil Patrik Schick. Otočka byla na světě. Tenhle gól může mít pro Bayer cenu zlata. Titulový gól? Po tom, co předvedl Bayern dost možná ano.

Muž zápasu: Oliver Baumann

Bayer je blízko titulu

Bayern Mnichov - Borussia Dortmund 0:2

Branky: 10. Adeyemi, 83. Ryerson

Bayern prostě po výhře Leverkusenu musel reagovat. Der Klassiker na domácí půdě neztratil už 10 let, a že by byla Borussia letos v nějaké extrémní formě, to se úpkně říct nedá. Studená sprcha však přišla už po 10 minutách. Rychlý protiútok Brandta gólově zakončil Karim Adeyemi. Obří šanci na srovnání měl Harry Kane. Dostal super centr před bránu, kde se dostal k hlavičce, ale mířil trestuhodně mimo. Pokud by tohle anglický kanonýr proměnil, zápas mohl vypadat úplně jinak. Stejně tak kdyby svou příležitost proměnil Dier.

Po změně stran mohl navyšovat vedení Borussie Nmecha, ale proti jeho ráně se famózně vytáhl Sven Ulreich. BVB hrozilo hlavně po protiútocích. Ostatně po jednom z nich padl první gól, druhý mohl vstřelit Ian Maatsen. Jeho rána na zadní tyč ale branku jen těsně minula. Kdo už se však trefit dokázal, to byl v 83. minutě bek Julian Ryerson. Ve vápně mu přiťuknul Haller a norský reprezentant tvrdou ránou k tyči asi definitivně zabil šance Bayernu Mnichov na titul. Nic oficiálního ještě samozřejmě není, ale aby tohle Leverkusen nedovedl do vítězného konce, to by musel nastat konec světa.

Muž zápasu: Mats Hummels